RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

„Nowoczesny patriotyzm”. Zbiórka krwi w hołdzie żołnierzom wyklętym

Od wtorku do 1 marca na hasło „Tropem Wilczym” można oddać krew w 23 Centrach Krwiodawstwa Krwiolecznictwa w całym kraju. Zbiórka jest związana z Narodowym Dniem Pamięci Żołnierzy Wyklętych oraz z biegiem „Tropem Wilczym”, który w tym roku odbędzie się 16 maja.

Funkcjonariusze SOK oddali krew i osocze, by pomóc chorym na COVID-19

zobacz więcej

Jak mówi Barbara Konarska z fundacji Wolność i Demokracja, choć bieg „Tropem Wilczym” odbędzie się dopiero w maju to organizatorzy chcą zachęcić sympatyków do aktywności właśnie w centrach krwiodawstwa.

To jest nowoczesny patriotyzm a służba zdrowia aktualnie bardzo krwi potrzebuje – wskazała Konarska. – Kładziemy nacisk na zbiórkę. Biegniemy oddać krew. Po pierwsze potrzebujemy tej krwi, po drugie każdy zdrowy człowiek może tę krew oddać – zaapelowała.

Tegoroczna edycja akcji „tropem wilczym” będzie promowała krwiodawstwo dwukrotnie: z okazji 1 marca oraz w wakacje. Szczegóły akcji oraz tegorocznej VIII biegu „Tropem Wilczym” znajdują się na stronie internetowej tropemwilczym.org oraz na profilach akcji w mediach społecznościowych.

Czytaj więcej: Rekordowy krwiodawca na fali. Zdradza, kiedy zaczął i ile litrów ma na swoim koncie

źródło:
Zobacz więcej