RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Wykorzystywali seksualnie małoletniego. Para pedofili w rękach „łowców głów”

Policyjni „łowcy głów” zatrzymali parę poszukiwaną za pedofilię (fot. PAP/R.Zawistowski, zdjęcie ilustracyjne)
Policyjni „łowcy głów” zatrzymali parę poszukiwaną za pedofilię (fot. PAP/R.Zawistowski, zdjęcie ilustracyjne)

Śląscy policjanci z Zespołu Poszukiwań Celowych, zwani „łowcami głów” zatrzymali 45-latka oraz jego 38-letnią partnerkę, poszukiwanych od półtora roku w związku z wykorzystywaniem seksualnym małoletniego – podała w poniedziałek policja.

Okrutna zemsta po kłótni z mężem. Ugotowała dwulatka, dziecko nie żyje

Sąd Najwyższy Jordanii podtrzymał wyrok 20 lat więzienia dla morderczej macochy, która zabiła 2-letniego pasierba. Włożyła dziecko do wrzącej wody,...

zobacz więcej

Od niedawna oboje byli poszukiwani europejskimi nakazami aresztowania, ale ostatecznie zostali zatrzymani w Katowicach, po powrocie do Polski.

Czytaj także: Akcja łowców pedofili we Włocławku. Wpadł 33-latek; chciał umówić się z 12-latką [WIDEO]

Chcąc uniknąć kary zmieniali często miejsce pobytu


Od maja 2019 r. para poszukiwana była listem gończym wydanym przez Sąd Rejonowy w Myszkowie. Początkowo sprawę prowadzili mundurowi z Komendy Powiatowej Policji w Lublińcu, natomiast w lipcu ubiegłego roku w poszukiwania włączyli się policjanci z Zespołu Poszukiwań Celowych Wydziału Kryminalnego KWP w Katowicach, określani mianem „łowców głów”.

– 38-latka oraz jej 45-letni partner, chcąc uniknąć kary za wykorzystywanie seksualne małoletniego, kilkukrotnie zmieniali miejsce pobytu. Jak ustalili policjanci, przez pewien czas poszukiwani przebywali w Niemczech, dlatego też w lutym tego roku Sąd Okręgowy w Częstochowie wydał za nimi europejskie nakazy aresztowania – opisuje komenda wojewódzka w Katowicach.

Śląscy kryminalni wpadli na trop pary, która, jak się okazało, wróciła do Polski. Policjanci namierzyli mieszkanie, które wynajmowali poszukiwani. 45-latek zatrzymany przed blokiem na ul. Kściuczyka w Katowicach - jak opisują policjanci - był kompletnie zaskoczony. Jego partnerka chwilę później została wyprowadzona z mieszkania, które wspólnie zajmowali. Oboje trafili do zakładów karnych, gdzie spędzą najbliższych kilka lat. To kolejne zakończone sukcesem działania śląskich „łowców głów” w ostatnim czasie. Niedawno wspólnie z oficerami KGP doprowadzili do zatrzymania w Holandii 21-latka z Częstochowy, poszukiwanego trzema listami gończymi oraz europejskim nakazem aresztowania za usiłowanie zabójstwa, uszkodzenie ciała oraz przestępstwo przeciwko mieniu. W ubiegłym tygodniu mężczyzna został aresztowany przez holenderski sąd, trwa procedura zmierzająca do wydania go stronie polskiej.

Czytaj także: Ojciec pedofil. Wyrok za obcowanie płciowe z kilkuletnimi córkami

 

źródło:

Zobacz więcej