RAPORT:

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Polityk PO o likwidacji TVP Info: Będę namawiał, ale obywatelskiego poruszenia nie ma

– Z tego co słyszałem, nie chcemy likwidować kanału TVP Info – mówi jeden z polityków PO (fot. Shutterstock/StopperOhana)
– Z tego co słyszałem, nie chcemy likwidować kanału TVP Info – mówi jeden z polityków PO (fot. Shutterstock/StopperOhana)

Gdy ogłosili zbieranie podpisów pod likwidacją TVP Info i abonamentu RTV, to regionalni działacze zaczęli im wysyłać zdjęcia Polski w śniegu z pytaniem, gdzie mają stawiać stoliki do podpisów – powiedział tygodnikowi „Wprost” jeden z polityków związanych z PO. „Na razie zbieranie podpisów idzie jak krew z nosa” – czytamy na łamach portalu tygodnika.

W obronie wolności słowa. Rusza specjalna akcja TVP [WIDEO]

Telewizja Polska rusza ze specjalną akcją w obronie wolności słowa. To odpowiedź na coraz częstsze ataki na dziennikarzy mediów publicznych i...

zobacz więcej

Jeden z rozmówców „Wprost” zdradził, że w partii trwa dyskusja na temat projektu dotyczącego mediów publicznych. – Z tego co słyszałem, nie chcemy likwidować kanału TVP Info, a jedynie zmienić jego profil, w tym nazwę – mówi polityk Platformy.

Jak czytamy na łamach portalu tygodnika „Wprost”, „na razie zbieranie podpisów idzie jak krew z nosa”. Politycy KO zachęcają, aby ludzie przychodzili złożyć podpisy do biur parlamentarnych.

– Przez tydzień nie pojawił się nikt, kto chciałby podpisać się pod naszą inicjatywą – mówi nasz rozmówca. Ja oczywiście własnymi kanałami zbiorę podpisy, których partia ode mnie wymaga – mówi tygodnikowi jeden z polityków PO. Dodaje, współpracuje z rozmaitymi środowiskami i namówi swoich wyborców do złożenia podpisów pod tą inicjatywą, ale – jak twierdzi – „obywatelskiego poruszenia w tej sprawie nie ma” .

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej