RAPORT

Wojna na Ukrainie

„Frog” skazany na 2,5 roku więzienia za rajd pod Kielcami

Sąd Rejonowy dla Warszawy-Mokotowa skazał Roberta N. ps. „Frog” na 2 lata i 6 miesięcy za sprowadzenie bezpośredniego niebezpieczeństwa katastrofy w ruchu lądowym. Jest to kara za tzw. wątek kielecki. Sąd uniewinnił „Froga” za przestępstwa związane z rajdem po Warszawie.

Pędził 225 km/h, ale był zdziwiony, gdy policjanci ukarali go mandatem [WIDEO]

32-letni mężczyzna został zatrzymany przez patrol drogówki, po tym jak na otwartym niedawno odcinku autostrady A2 pędził swoją skodą ponad 225...

zobacz więcej

Sąd uznał, że bezpośrednie niebezpieczeństwo sprowadzenia katastrofy w ruchu lądowym istniało podczas rajdu, którego „Frog” dopuścił się 14 lutego 2014 roku na trasie pod Kielcami.

Za popełnienie tego przestępstwa Robert N. został skazany na karę bezwzględnego pozbawienia wolności na okres 2 lat i 6 miesięcy pozbawienia wolności. Musi także zapłacić 400 zł opłat sądowych.

Sędzia Agata Pomianowska poinformowała, że uniewinnia „Froga” od zarzucanego mu sprowadzenia niebezpieczeństwa katastrofy w ruchu lądowym, w „wątku warszawskim”.

– Oskarżony nie wyczerpał znamion sprowadzenia niebezpieczeństwa katastrofy w ruchu lądowym, ponieważ pomimo brawurowej jazdy, poruszając się z dużą prędkością i powodując dezorganizację na drodze, oskarżony w krytycznym czasie panował nad swoim pojazdem – podał sąd i podkreślił, że potwierdza to opinia biegłych. Sędzia podała także, że „Frog” został już ukarany za wykroczenia, które 5 czerwca 2014 r. popełnił na drodze.

Pirat zdobył 259 punktów karnych

35-letni kierowca z Opatowa dostał 259 punktów karnych. Policjanci naliczyli je na podstawie kilkudziesięciu nagrań, które wysłano na skrzynkę...

zobacz więcej

– Właściwym lekarstwem dla oskarżonego, aby uświadomił sobie stopień winy, będzie kara bezwzględnego pozbawienia wolności – podał sąd.

Sąd orzekł także wobec „Froga” pięcioletni zakaz prowadzenia pojazdów. Roberta N. nie było w sądzie podczas ogłoszenia wyroku.

Prokurator Monika Mieczykowska z Prokuratury Okręgowej w Płocku, która oskarżała „Froga”, wnosiła o wymierzenie mu kary pięciu lat pozbawienia wolności. Mecenas Łukasz Krupa, obrońca oskarżonego, oczekiwał, że sąd uniewinni jego klienta.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej