RAPORT

Pogarda

Oburzeni transferem z KO do Hołowni. „To poziom absurdu”

Paulina Hennig-Kloska podczas wystąpienia w Sejmie (fot. Mateusz Wlodarczyk/NurPhoto via Getty Images)
Paulina Hennig-Kloska podczas wystąpienia w Sejmie (fot. Mateusz Wlodarczyk/NurPhoto via Getty Images)

Najnowsze

Popularne

Tydzień temu media obiegła informacja, że posłanka Paulina Hennig-Kloska porzuci Koalicję Obywatelską dla Szymona Hołowni. Sama zainteresowana dementowała te doniesienia. Teraz okazało się, że były jednak prawdziwe. – Na korytarzu w Sejmie mówiła pani do nas w czwartek, że nie może pójść do Hołowni, bo się nie zgadzacie w sprawach fundamentalnych – komentują teraz dziennikarze i zarzucają posłance kłamstwo.

Paulina Hennig-Kloska odchodzi z KO. Kolejny cios dla Platformy

O tym transferze mówiło się od kilku dni. W poniedziałek rano został oficjalnie potwierdzony. Posłanka Paulina Hennig-Kloska z Koalicji...

zobacz więcej

Reakcją na ubiegłotygodniowe informacje o odejściu z Hennig-Kloski z Koalicji Obywatelskiej były liczne sprostowania. „Rozumiem, że plotki to sól pracy dziennikarzy, ale nie zawsze są prawdziwe. Warto sprawdzać u źródła” – pisała Paulina Hennig-Kloska. Jej koledzy i koleżanki z Nowoczesnej (Adam Szłapka czy Katarzyna Lubnauer) również zapewniali, że doniesienia o przejściu do Szymona Hołowni to fake newsy.

Dziś Paulina Hennig-Kloska sama poinformowała, że Szymon Hołownia „jest autentyczny i ma marzenia o lepszej Polsce”, więc zmienia ona barwy partyjne.

Zobacz także:  Czy Platforma przejmie 15 posłów PiS? Może ich potrzebować, by przetrwać

Informacje te rozgniewały dziennikarzy lewicowego „Newsweeka”. „Pani Hennig-Kloska mówiła kilka dni temu, że z Szymonem Hołownią nie zgadza się w sprawach fundamentalnych i jest »patriotką kropki w logo Nowoczesnej«. Bardzo mała musiała być ta kropka” – skomentowała Renata Grochal.

Z kolei Dominika Długosz dodała: „Pani poseł, przecież na korytarzu w Sejmie mówiła pani do nas w czwartek, że nie może pójść do Hołowni, bo się nie zgadzacie w sprawach fundamentalnych. Jest to poziom absurdu, który nawet mnie – po 25 latach pracy z politykami – zaskakuje”.

Wyraźnie zniesmaczeni byli również inni sprzyjający opozycji dziennikarze. Przemysław Szubartowicz stwierdził, że „Hołownia upolował kolejną posłankę i założy koło byłych polityków PO, Wiosny i Nowoczesnej”, a Jacek Czarnecki z Radia ZET przywołał utwór „Nie wierzę politykom” i wspomniał o problemach z prawdomównością.

Z kolei Joanna Scheuring-Wielgus stwierdziła, że Hennig-Kloska najpierw zdradziła Ryszarda Petru, teraz Adama Szłapkę, a z czasem zdradzi Szymona Hołownię. Na jej wpis natychmiast zareagował Jacek Bury – senator, który ostatnio sam odszedł z KO do Polski 2050. Polityk przypomniał, że Scheuring-Wielgus sama była w Nowoczesnej, potem w Teraz!, startowała z list Wiosny, a w tej chwili reprezentuje Lewicę.

Bortniczuk ujawnia: Wiosną dostałem od Gowina propozycję na liście z PSL

Kamil Bortniczuk powiedział w wywiadzie dla wp.pl, że wiosną Jarosław Gowin proponował mu start z list PSL. – W kwietniu i maju prowadziliśmy...

zobacz więcej

Lubnauer: Jest mi przykro


Polityk Zjednoczonej Prawicy Michał Wójcik zauważył, że Platforma Obywatelska walczyła o Koalicję 276 i szukała nowych posłów, a tymczasem traci obecnych. „Kolejna osoba odchodzi z Koalicji Obywatelskiej. Widać, że proces rozkładu intensywnie ruszył. Tak bardzo krzyczeli, że nie zdążyli zauważyć ucieczki posłów ze swojego pokładu. I jeszcze jedna zła informacja dla was, będzie tylko gorzej – 276” – stwierdził.

„Wczoraj się nie zgadzali, dzisiaj się fundamentalnie zgadzają” – zażartował Dominik Tarczyński (PiS) i udostępnił kilka tweetów o tym, jak Hennig-Kloska i Nowoczesna zapewniali, że transfer do Szymona Hołowni jest nierealny.

Zobacz także:  Awantura w PO. „W środę pójdą do kościołów posypać głowy popiołem”

„Może to niepolityczne, ale jest mi po ludzku przykro” – napisała z kolei na Twitterze Katarzyna Lubnauer z Nowoczesnej.

Wyraźnie rozczarowany odejściem z KO był również Marcin Kierwiński, poseł Platformy Obywatelskiej. – Pan Szymon Hołownia robi wszystko, żeby współpraca opozycji ze sobą była coraz trudniejsza – powiedział.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej