RAPORT

Pogarda

Paulina Hennig-Kloska odchodzi z KO. Kolejny cios dla Platformy

Posłanka Nowoczesnej Paulina Hennig-Kloska (fot.  PAP/Leszek Szymański)
Posłanka Nowoczesnej Paulina Hennig-Kloska (fot. PAP/Leszek Szymański)

Najnowsze

Popularne

O tym transferze mówiło się od kilku dni. W poniedziałek rano został oficjalnie potwierdzony. Posłanka Paulina Hennig-Kloska z Koalicji Obywatelskiej to kolejna parlamentarzystka, która porzuca współpracę z Platformą Obywatelską na rzecz Polski 2050.

Czy Platforma przejmie 15 posłów PiS? Może ich potrzebować, by przetrwać

Borys Budka mówił ostatnio, że szuka w PiS-ie „pięciu sprawiedliwych”, którzy przejdą na „jasną stronę mocy”. Jak obliczył, tyle głosów brakowało...

zobacz więcej

„Mamy przyjemność poinformować o włączeniu do Polski 2050 czworo nowych członków. Są to: posłanka Paulina Hennin-Kloska, radna Edyta Łongiewska-Wijas ze Szczecina, profesor Tomasz Sójka z Poznania i mecenas Patrycja Borkowska z Łodzi” – poinformowało Biuro Prasowe Ruchu Polska 2050, które cytuje portal 300polityka.

Jak zaznaczono, jednym z najważniejszych celów bieżących Ruchu Polska 2050 było powołanie koła w Sejmie, aby móc znacząco zwiększyć możliwości działania.

„W bieżącym tygodniu zakończymy realizację tego celu. Dziś o godz. 19:00 zapraszamy Państwa na specjalny live z nowymi członkami Polski 2050, który będzie transmitowany na kanałach Facebook i YouTube” – podkreślono.

Jeszcze kilka dni temu sama zainteresowana dementowała informacje o planowanym transferze.

Zobacz także -> Zimoch odchodzi z KO? Neumann: Mam nadzieję, że zostanie

Co ciekawe, o porzuceniu współpracy z Platformą Obywatelską myślą kolejni politycy opozycji. Wcześniej współpracę z partią zerwali przecież wieloletnia działaczka PO  Joanna Mucha i senator KO  Jacek Bury.

Na sejmowych korytarzach coraz częściej mówi się też o możliwych odejściach Tomasza Zimocha, Franciszka Sterczewskiego czy Klaudii Jachiry. O przejściu Hennig-Kloski już kilka dni temu informowała m.in. interia.pl. Na te doniesienia szybko zareagowała wówczas Katarzyna Lubnauer (KO), która pisała: „Dementuję tę informację. Paulina nigdzie nie idzie.”

„Panie Adam Szłapka, pan to masz rękę do ludzi” – napisał w poniedziałek na Twitterze poseł PiS Krzysztof Sobolewski i udostępnił zdjęcie Pauliny Hennig-Kloski w objęciach szefa Nowoczesnej Adama Szłapki. Zdjęcie to miało być wykonane zaledwie 4 dni temu w Sejmie. Teraz Paulina Hennig-Kloska rozstała się z Nowoczesną i Koalicją Obywatelską na rzecz ruchu Szymona Hołowni.

Awantura w PO. „W środę pójdą do kościołów posypać głowy popiołem”

W Platformie trwa kłótnia o to, jakie stanowisko przyjąć ws. aborcji. Barbara Nowacka, Sławomir Nitras i Agnieszka Pomaska zaatakowali już...

zobacz więcej

„Szymon jest autentyczny i ma marzenia”


W poniedziałek po godz. 11.30 do sprawy odniosła się publicznie sama zainteresowana. Paulina Hennig-Kloska zamieściła na Facebooku specjalne oświadczenie. Napisała w nim, że podjęła decyzję o przystąpieniu do Polski2050 Szymona Hołowni.

„Przez ostatnie tygodnie miałam okazję poznać bliżej Szymona i jego ruch. Uwierzyłam w niego, bo jest autentyczny i ma marzenia o lepszej Polsce, takie, jakie miałam wchodząc do polityki w 2015 roku. Wierzę, że przewróci scenę polityczną i jest szansą na przerwanie rządów złej władzy. Dlatego chcę go wesprzeć na tak wczesnym etapie. Dziś twardo stoję na nogach i wiem, co robię” – zapewniła.

Paulina Hennig-Kloska dodała, że już w trakcie prezydenckiej kampanii wyborczej wiele osób przekonywało ją na ulicach Gniezna, Konina, Wrześni, Środy, Śremu, Słupcy, Koła czy Turku, „że to Szymon jest jedyną gwarancją zmian w polskiej polityce”.

Moi drodzy, to jest dla mnie naprawdę ważny dzień. Podjęłam decyzję o przystąpieniu do Polski2050 Szymona Hołowni....

Opublikowany przez Paulina Hennig-Kloska Poniedziałek, 15 lutego 2021


Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej