RAPORT

Prorosyjska era Tuska

Nie żyje dziennikarz Marek Maldis. Przez lata był związany z TVP

Najnowsze

Popularne

Nie żyje Marek Maldis, publicysta, reżyser, dziennikarz przez lata związany z TVP Warszawa. Miał 72 lata.

Zmarł Tomasz Kuc, wieloletni dziennikarz TVP i Polskiego Radia

zobacz więcej

Informację o śmierci Maldisa przekazano na stronie internetowej TVP3 Warszawa.

Marek Maldis był absolwent żoliborskiego LO im. Joachima Lelewela oraz UW. Laureat nagród i wyróżnień w tym „Złotego Ekranu”, uhonorowany odznaczeniem „Zasłużony dla Warszawy”.

Był autorem filmów dokumentalnych i realizatorem wielu programów telewizyjnych między innymi cyklu „Darz Bór”, „Prezydenci Warszawy” czy „Wydarzenia tygodnia” ukazujące się na antenie telewizyjnej Jedynki. Przez wiele związany z Akademią Telewizyjną. Prowadził zajęcia ze studentami wydziału dziennikarstwa Uniwersytetu Warszawskiego.

Jego ukochanym miastem była Warszawa, poświęcił jej wiele dokumentalnych form. Prywatnie był aktywnym maratończykiem, fanem tenisa i jazdy konnej. Twórca pierwszej Warszawskiej Edukacyjnej Ścieżki Biegowej na Kępie Potockiej i pomysłodawca i współorganizator „Pikniku pod Flagą biało-czerwoną” na Cytadeli. „Ciepły, serdeczny, miły, tak będziemy zawsze wspominać Marka” – podaje portal.

Na facebookowym profilu Maldisa przekazano, że chorował na COVID-19.

Piszę na Marka profilu aby powiadomić jego przyjaciół i znajomych. Dzisiaj odszedł ten Wspaniały Człowiek zostawiając wielki ból w mym sercu. Przegrał nie fair walkę z podstępnym Covid-19. Elżbieta Komorowska

Opublikowany przez Marka Maldisa Sobota, 13 lutego 2021

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej