RAPORT

Prorosyjska era Tuska

Onet oburzony na Polskę. „Oskarża Berlin o spiskowanie z Rosją”

Angela Merkel i Władimir Putin (fot. Adam Berry/Getty Images)
Angela Merkel i Władimir Putin (fot. Adam Berry/Getty Images)

Należący do koncernu z niemieckim kapitałem portal Onet.pl zapowiedział pozwanie legendy opozycji w czasach komunistycznej dyktatury, Krzysztofa Wyszkowskiego „za obraźliwe słowa o Onecie”. W oświadczeniu serwis przemyca swoje polityczne credo i broni Niemcy przed Polską.

Wyszkowski o pozwie RASP: Nie przeproszę

Opozycjonista z czasów PRL i członek kolegium Instytutu Pamięci Narodowej Krzysztof Wyszkowski zapowiedział, że nie przeprosi spółki Ringier Axel...

zobacz więcej

„Te i podobne wypowiedzi wpisują się w ostro antyniemiecką retorykę polskiego rządu, który oskarża Berlin o spowodowanie niemal każdego niepowodzenia polskiej polityki zagranicznej w ostatnich latach i o spiskowanie razem z Rosją przeciwko Polsce” – czytamy w oświadczeniu portalu Onet.pl, odnoszącym się m.in. do Krzysztofa Wyszkowskiego.

Koncern zapowiada pozwy


Wyszkowski porównał portal Onet.pl do niemieckiego „Der Stürmera”, pisma związanego z nazistowską partią NSDAP. Koncern poinformował, że zamierza skierować przeciwko niemu pozew do sądu. Opozycjonista z czasów PRL i członek kolegium Instytutu Pamięci Narodowej Krzysztof Wyszkowski zapowiedział, że nie przeprosi spółki Ringier Axel Springer.

Portal Onet.pl stwierdził w swoim oświadczeniu, że Wyszkowski to „druga już osoba związana z obecną władzą, która w ciągu ostatnich dni zamieściła na Twitterze obraźliwe słowa pod adresem dziennikarzy i pracowników Onetu”. Jak czytamy, w piątek Ringier Axel Springer Polska zapowiedział też, że skieruje do sądu pozew przeciwko posłowi PiS Markowi Suskiemu.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej