RAPORT

Wojna na Ukrainie

„Stara kur*o”, „liżesz du*ę Kaczyńskiemu”. Protest #Mediabezwyboru przed TVP [WIDEO]

„Babcia Kasia” w wulgarny słowach ubliżała policjantce (fot. YouTube/Gazeta Polska VD)
„Babcia Kasia” w wulgarny słowach ubliżała policjantce (fot. YouTube/Gazeta Polska VD)

„Stara ku**o”, „jesteście za***nym g**nem i niczym poza tym”, „po jaką ku**ę jesteście?” – to tylko część wulgarnych słów, które kierowała w stronę policjantów uczestniczka protestu zorganizowanego przed siedzibą TVP na pl. Powstańców Warszawy. Kobieta ubliżająca funkcjonariuszom to znana z proaborcyjnych protestów „Babcia Kasia”. Często zapraszana i ciepło opisywana w mediach wspierających opozycję.

„Babcia Kasia” z aktem oskarżenia. „Kopała i opluła policjantów”

Warszawska prokuratura skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko Katarzynie A., kobiecie znanej z protestów ulicznych, nazywanej „Babcią Kasią”....

zobacz więcej

– Stara ku…wo! Dokładnie to, co słyszałaś! – krzyczała kobieta do jednej z policjantek.

– Za to, co pani teraz w stosunku do mnie powiedziała, powinnam panią zatrzymać, ale nie mam ochoty. Niech pani idzie – powiedziała policjantka. Agresywna manifestantka nie zamierzała jednak odejść i dalej prowokowała policjantów. – Po jaką k**wę jesteście w ogóle?! – krzyczała w ich stronę.

Wkrótce do „Babci Kasi” dołączył uczestniczący w proteście mężczyzna, który krzyknął do policjantki: – I czego się kobieto śmiejesz? Za to, że liżesz d**ę Kaczyńskiemu? Gratulacje – wrzeszczał dalej.

– Niech ta władza przeminie, następna cię ud*pi. Widziałaś ludzi, którzy zamiatają ulicę? Taka przyszłość was czeka – krzyczał.

Starsza kobieta o przezwisku „Babcia Kasia” jest przedstawiana przez opozycyjne media i dziennikarzy jako „symbol walki o prawa kobiet”. Kobieta sama postrzega siebie jako osobę prześladowaną przez policję. – Dla mnie policja jest teraz masą, która zachowuje się wobec społeczeństwa jak najarane zwierzęta. Jest to widoczne zwłaszcza po pseudowyroku pseudotrybunału. Policjanci bezprawnie prześladują mnie i moich przyjaciół – mówiła w rozmowie z portalem naTemat.pl.

Dziennikarz Tomasz Sekielski, zapowiadając wywiad z kobietą, nazwał ją z dumą „postrachem polskiej policji”.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej