RAPORT

Pogarda

Żukowska: kobiety przed aborcją nie potrzebują psychologa. To robiłoby z nich osoby niesamodzielne

Anna Maria Żukowska (fot. PAP/Wojciech Olkuśnik)
Anna Maria Żukowska (fot. PAP/Wojciech Olkuśnik)

Najnowsze

Popularne

Posłanka Lewicy Anna Maria Żukowska jest przeciwna pomysłowi obowiązkowej konsultacji z psychologiem przed dokonaniem aborcji. Jej zdaniem taki pomysł „robi z kobiety osobę niesamodzielną” oraz „doprowadziłby do przewlekania procedury, aż nie będzie można wykonać aborcji”.

Żukowska straciła posadę przez promowanie LGBT?

Anna Maria Żukowska przestała być rzeczniczką Sojuszu Lewicy Demokratycznej. Partia przyjęła dzisiaj uchwałę, że stanowiska tego nie może już...

zobacz więcej

Wpis Żukowskiej był odpowiedzią na pytanie jednego z użytkowników Twittera: „Jeśli PO przedstawi projekt według którego ciążę można przerwać po konsultacji z psychologiem, oczywiście do 12 tygodnia ciąży, to pani go poprze?”. Posłanka Lewicy stwierdziła m.in., że „w Polsce jest za mało psychologów dla naprawdę potrzebujących pomocy”.

„Aborcja tylko super, nie chcemy, żeby kobieta wiedziała, że może to skończyć się traumą do końca życia, która wpłynie nie tylko na nią, ale na bliskich i np. inne dzieci” – skomentował wpis posłanki inny z internautów. „Bo kobiety to idiotki i nic nie wiedzą, tak? Dopiero jak im mądry pan doktor doradzi” – odpowiedziała Żukowska.

Internauta odparł wówczas, że „człowiek, który idzie do psychologa to nie jest idiota”. Według niektórych komentujących Żukowska zdeprecjonowała w swoim wpisie zawód psychologa. W zeszłym tygodniu poseł Rafał Grupiński z Zarządu Krajowego PO ocenił, że Platforma jest na drodze do tego, by przyjąć stanowisko, zgodnie z którym aborcja powinna być dozwolona do 12. tygodnia ciąży. Jak wynikało z jego wypowiedzi, miałaby być ona poprzedzona rozmową matki z psychologiem.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej