RAPORT

Imigranci na granicy z Białorusią

Blokada w centrum Warszawy. Brygada chemiczna zabezpieczyła zostawiony pojemnik

Służby ustalają, co zawiera kanister (fot. PAP/Marcin Obara)
Służby ustalają, co zawiera kanister (fot. PAP/Marcin Obara)

Służby zablokowały w sobotę po południu na około dwie godziny przejazd Alejami Jerozolimskimi od wysokości ul. Kruczej w kierunku Pragi. Powodem był kanister z nieznaną substancją pozostawiony przed jednym z budynków – poinformował st. kpt. Michał Konopka z warszawskiej komendy Państwowej Straży Pożarnej.

Pożar podczas jazdy. Auto dostawcze stanęło w ogniu

Samochód dostawczy, który przejeżdżał nocą przez miejscowość Mordarka w gminie Limanowa w woj. małopolskim, nagle stanął w ogniu.

zobacz więcej

Działania w związku z porzuconym pięciolitrowym kanistrem od około godz. 14 prowadziła policja, a strażacy je zabezpieczali. Policję powiadomił właściciel kantoru, który przed zakładem znalazł podejrzany pojemnik.

Przejazd Alejami Jerozolimskimi od wysokości ul. Kruczej w kierunku Pragi był zablokowany.. Jak poinformowano na stronie Warszawskiego Transportu Publicznego, autobusy przejeżdżające tą drogą skierowano na trasy objazdowe. Ruch przywrócono po godz. 16.

Policja ustala, czy zagrożenie miało charakter terrorystyczny. Kanister i jego zawartość będzie oceniała także straż chemiczna – wyjaśniła sierż. szt. Monika Nawrat z Komendy Stołecznej Policji.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej