RAPORT

Imigranci na granicy z Białorusią

Zagadka niebieskich psów. Zabiegły drogę kierowcy w Rosji

Niebieskie psy na drodze (fot. vk.com/Aleksej Ganin)
Niebieskie psy na drodze (fot. vk.com/Aleksej Ganin)

We własne zmysły mógł zwątpić kierowca, który w rejonie Dzierżyńska w Rosji napotkał watahę niebieskich psów. Jak się jednak okazało, z jego wzrokiem wszystko było w porządku, a eksperci mają już wyjaśnienie tajemniczego zjawiska.

Świstak z niezwykłą dokładnością przewiduje nadejście wiosny. Co wieszczy Tymko III?

Mimo niewielkiego ocieplenia w ostatnich godzinach, prognozy meteorologów są zgodne: luty będzie w tym roku wyjątkowo mroźny. Wiosny nie widać...

zobacz więcej

„The Moscow Times”, poinformował, że do zaskakującego spotkania doszło w piątek na drodze w pobliżu zamkniętej kilka lat temu fabryki, ok. 370 km na wschód od Moskwy.

W nieczynnym już zakładzie wytwarzano w przeszłości m.in. cyjanowodór i prawdopodobnie wśród pozostałości po tej produkcji należy szukać rozwiązania zagadki.

Winne chemikalia?


Kierowca doszedł do wniosku, że psy nabrały nietypowego, niebieskiego zabarwienia pod wpływem chemikaliów pozostawionych w zamkniętej fabryce. W ocenie ekspertów, którzy wypowiadali się dla RIA Novosti, bezdomne psy prawdopodobnie miały kontakt z siarczanem miedzi, który może powodować stan zapalny objawiający się w taki zaskakujący sposób. Na razie to jednak tylko spekulacje. Miejscowe władze zamierzają schwytać psy przeprowadzić dokładne badania, wyjaśniające dziwne zjawisko. Już w ten weekend na teren nieczynnej fabryki mają wejść specjaliści, którzy zajmą się tą sprawą.

CZYTAJ TAKŻE: Pies przywiązany do hydrantu. Spędził tak kilka godzin na mrozie

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej