RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Nie żyje Judyta Turan, aktorka znana z takich seriali jak „M jak miłość” czy „Klan”

Judyta Turan miała 37 lat (fot. Forum/ForumGwiazd)
Judyta Turan miała 37 lat (fot. Forum/ForumGwiazd)

Judyta Turan nie żyje. Aktorka teatralna i telewizyjna zmarła w wieku 37 lat, po długiej walce z chorobą – poinformował Związek Artystów Scen Polskich. Artystka znana była także jako Judy Turan. Występowała w licznych serialach, m.in. w „M jak miłość”, „Klan” czy „Na Wspólnej”.

Przyczyna śmierci Ryszarda Kotysa. Paździocha wspominają aktorzy z „Kiepskich”

Dla fanów „Świata według Kiepskich” ostatnie miesiące to wyjątkowo trudny czas. W październiku ubiegłego roku zmarł Dariusz Gnatowski, czyli...

zobacz więcej

Od lat zmagała się z poważnym nowotworem. W 2019 roku apelowała do fanów o pomoc w zbiórce funduszy na kosztowną terapię w Niemczech. Wcześniej miała raka piersi, a po pewnym czasie dowiedziała się, że doszło do przerzutów nowotworu do kości.

Aktorka opowiedziała o swojej chorobie


Jeszcze kilka tygodni temu, pod koniec grudnia 2020 roku, opublikowała na Facebooku film, w którym wcieliła się w pięć „ikonicznych postaci kobiecych”.

„Ich monologi zostały stworzone na bazie historycznych materiałów. Nie są to jednak przypadkowe treści. Każdy z tekstów koresponduje bowiem z moimi osobistymi przeżyciami oraz drogą leczenia i zdrowienia” – wyjaśniała aktorka.


Judyta Turan zmarła w wieku 37 lat


Judyta Turan zmarła 12 lutego 2021 roku. „Odeszła Judyta Turan. Urocza, serdeczna, życzliwa, pogodna. Piękny Człowiek. Nie poddawała się, mimo nierównej walki, którą toczyła od lat. Ale przeciwnik okazał się silniejszy. Żegnaj, Judy!” – poinformował Związek Artystów Scen Polskich.

W ciągu ponad 20 lat kariery – artystka debiutowała w 1999 roku w Teatrze Druga Strefa w Warszawie – występowała w licznych serialach, m.in. „M jak miłość”, „Klan”, „Na Wspólnej”, „Motyw” czy „Diagnoza”.

Wykładała w Warszawskiej Szkole Filmowej, której była także absolwentką. Trenowała przyszłych aktorów z monologów Meisnera.

Zobacz także: Przyjaciółka Kasi Lenhardt opisała ostatnie dni życia modelki

źródło:
Zobacz więcej