RAPORT

Imigranci na granicy z Białorusią

Coca-Cola rozpocznie testy papierowych butelek

Fabryka Coca-Coli (fot. Andrew Caballero-Reynolds/Bloomberg/ Getty Images)
Fabryka Coca-Coli (fot. Andrew Caballero-Reynolds/Bloomberg/ Getty Images)

Koncern Coca-Cola, która twierdzi, że dąży do całkowitego wyeliminowania plastiku ze swoich opakowań, ma rozpocząć testy papierowych butelek. Na początek napój pojawi się w 2 tys. takich opakowań na Węgrzech – poinformował w piątek serwis BBC News.

Coca–cola nie zrezygnuje z plastikowych butelek

Coca-Cola nie planuje w najbliższym czasie zrezygnować z plastikowych butelek. Jak powiedziała podczas Forum Ekonomicznego w Davos wiceprezes...

zobacz więcej

Prototyp butelki został stworzony przez duńską firmę Paboco z bardzo mocnego papieru z cienką warstwą plastiku.

Po ponad siedmiu latach pracy laboratoryjnej Coca-Cola poinformowała, że jest gotowa do przeprowadzenia tego lata na Węgrzech testu – na rynek trafi 2 tys. takich butelek z napojem owocowym Adez.

Celem firmy jest stworzenie i wykorzystywanie w przyszłości butelek w 100 proc. nadających się do recyklingu i pozbawionych plastiku, które będą w stanie utrzymać nagazowanie napoju i nie będą wpływały na jego smak.

Papier zamiast plastiku


Jak podaje BBC News, podobne działania przeprowadzają także inni. Absolut, producent wódki, ma w Wielkiej Brytanii i Szwecji przetestować papierowe butelki z alkoholowym napojem gazowanym. Nad prototypem nowego opakowania piwa pracuje także Carlsberg.

Zobacz także: Ozdoba o gospodarce odpadami: Jestem entuzjastą systemu kaucyjnego

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej