RAPORT

Propozycja podziału Ukrainy? Sikorski na cenzurowanym

Odkryli szkielety piratów sprzed 300 lat. Teraz szukają... ich potomków

Badacze chcą odnaleźć potomków piratów (fot. Shutterstock/Silvia Iordache)
Badacze chcą odnaleźć potomków piratów (fot. Shutterstock/Silvia Iordache)

Najnowsze

Popularne

Amerykańscy archeolodzy dokonali niezwykłego odkrycia u wybrzeży półwyspu Cape Cod. Udało im się natrafić na szkielety piratów ze statku, który zatonął w 1717 r.

Niemieckie wraki na dnie Bałtyku. Jest komentarz MSZ RFN

Czy Niemcy oczyszczą polskie morze z zagrażających bezpieczeństwu niemieckich wraków wojennych? – Rząd federalny zdaje sobie sprawę z problemu...

zobacz więcej

Jak informuje portal amerykańskiego dziennika „New York Post”, znaleziono co najmniej sześć szkieletów, należących najpewniej do załogi statku Whydah. Według dziennika „The Boston Globe” statek zatonął w 1717 r. nieopodal miasta Wellfleet w Massachusetts.

Badacze z Muzeum Piratów Whydah powiedzieli, że szkielety odkryto w kilku dużych konkrecjach lub twardych masach minerałów z miejsca osadzenia wraku. Szczątki są obecnie badane przez zespół Barry'ego Clifforda, który odkrył Whydah w 1984 r.

Naukowcy mają w planach odszukanie potomków piratów. – Mamy nadzieję, że nowoczesna, przełomowa technologia pomoże nam zidentyfikować tych piratów i powiązać ich z wszelkimi potomkami – oświadczył Clifford.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej