RAPORT

DEBATA W PARLAMENCIE EUROPEJSKIM PO WYROKU TK

Sprawa sędziego Piebiaka. Onet nie wykonał do dziś decyzji sądu

Onet ma problem z wykonaniem decyzji sądu (fot.  PAP/Tomasz Gzell)
Onet ma problem z wykonaniem decyzji sądu (fot. PAP/Tomasz Gzell)

Onet nie wykonał do dziś decyzji sądu. Chodzi o sprawę sędziego Łukasza Piebiaka. Domaga się on, aby portal umieścił przy tekście dotyczącym rzekomej afery hejterskiej specjalne oświadczenie. 10 lutego sąd udzielił tego zabezpieczenia, ale redakcja nie opublikowała notki przy tekście.

Łukasz Piebiak przerywa milczenie. Nowe fakty ws. hologramu i Małej Emi [TYLKO U NAS]

Były wiceminister sprawiedliwości Łukasz Piebiak informuje, że zapadają kolejne korzystne dla niego i oskarżanych w aferze sędziów postanowienia...

zobacz więcej

„Sąd (…) postanawia udzielić zabezpieczenia roszczenia powoda Łukasza Piebiaka w taki sposób, że zobowiązuje Ringier Axel Springer (…) do umieszczenia, na własny koszt, informacji i następującej treści: „W związku z treścią niniejszego materiału toczy się postępowanie w przedmiocie naruszenia przez RASP oraz Magdalenę Gałczyńską dóbr osobistych Pana Łukasza Piebieka” – brzmi postanowienie sądu, do którego dotarł portal wPolityce.pl.

Jednak, jak się okazuje Onet do dziś nie wykonał decyzji sądu. Pełnomocnik Łukasza Piebiaka wniósł do sądu wniosek o egzekucję zabezpieczenia.

„(…) wnoszę o wyznaczenie Ringier Axel Springer terminu dwóch dni na wykonanie Postanowienia z zastrzeżeniem, że w razie jego niewykonania RASP zostanie zobowiązana do zapłaty na rzecz Łukasza Piebiaka kwoty 10000 złotych za każdy dzień zwłoki w wykonaniu czynności” – brzmi pismo.

Sędzia Piebiak był wiceministrem sprawiedliwości. 20 sierpnia 2019 r. po publikacji Onetu, w której opisany został kontakt, jaki ówczesny wiceszef MS miał utrzymywać z kobietą o imieniu Emilia, zrezygnował z funkcji. Kobieta miała prowadzić akcje dyskredytujące niektórych sędziów. Miało się to odbywać za wiedzą wiceministra. Informacje Onetu Piebiak nazwał „pomówieniami”.

Po odejściu z resortu sprawiedliwości sędzia pozostawał na urlopie. Po jego zakończeniu nie wrócił do Sądu Okręgowego w Warszawie. Pracuje obecnie w Instytucie Wymiaru Sprawiedliwości.

Czytaj takaże: „Oparcie się na bezkrytycznej aprobacie mediów przeczy rzetelności”

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej