RAPORT

Propozycja podziału Ukrainy? Sikorski na cenzurowanym

W obronie wolności słowa. Rusza specjalna akcja TVP [WIDEO]

Najnowsze

Popularne

Telewizja Polska rusza ze specjalną akcją w obronie wolności słowa. To odpowiedź na coraz częstsze ataki na dziennikarzy mediów publicznych i zapowiedzi polityków Platformy Obywatelskiej dotyczące likwidacji TVP Info oraz wszelkich informacji i publicystyki w TVP. Chcemy walczyć o wolność słowa w mediach. Uruchamiamy specjalną infolinię i skrzynkę mailową, gdzie widzowie i czytelnicy mogą przekazać swoje poparcie.

MEDIA DO WYBORU

Tu jest Twój ulubiony portal. Codziennie otrzymujesz tutaj najważniejsze i najciekawsze informacje z Polski i ze świata. Nasze treści są tu dzięki...

zobacz więcej

Wolność słowa jest bardzo wyraźnie zapisana w tak często wspominanej przez polityków opozycji konstytucji, której art. 54 pkt. 1 określa: „Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji”.

Także w Karcie Praw Podstawowych UE zagwarantowano, że w państwach członkowskich „szanuje się wolność i pluralizm mediów”.

Wobec zapowiedzi polityków Platformy Obywatelskiej i coraz częstszych ataków na dziennikarzy mediów publicznych, Telewizja Polska uruchomiła specjalną akcję w obronie wolności słowa.

Jak przekazać swoje poparcie akcji


Swoje poparcie widzowie i czytelnicy mogą przekazać, dzwoniąc na specjalną infolinię pod numerem (22) 50 70 410, a także kontraktując się elektronicznie pod adresem: wolnoscslowa@tvp.pl.

Zobacz także: „Media bez wyboru”. Zobacz, co o akcji sądzą internauci

„Obywatelski” projekt Platformy Obywatelskiej


O likwidacji TVP Info liderzy PO mówili od dawna. Takie zapowiedzi pojawiały się m.in. w kampanii wyborczej Rafała Trzaskowskiego. Prezydent Warszawy u boku Borysa Budki w czasie sobotniej konwencji partii przedstawił założenia projektu ustawy, którą politycy określają mianem „obywatelskiej”. Od poniedziałku zbierają podpisy obywateli.

– I pamiętacie jak w kampanii wyborczej mówiliśmy jasno o tym, by zlikwidować TVP Info, abonament RTV. Już dość tej fabryki kłamstwa i manipulacji, przecież to ma wpływ na nas wszystkich – szczucie Polaków na Polaków, przez cały czas manipulacja. Tego nie może być, mamy tego dosyć – mówił Trzaskowski.

Zobacz także: Obsesja Trzaskowskiego. Widzi TVP Info nawet w radiu Zet Na konferencji w Sejmie poseł Marcin Kierwiński pytany przez dziennikarza Telewizji Polskiej, dlaczego Platforma Obywatelska chce zlikwidować TVP Info odpowiedział wpierw, że „w tym pytaniu jest nieprawda”, by chwilę później przyznać już otwarcie: „Jesteśmy za tym, żeby zlikwidować TVP Info, ponieważ TVP Info jest źródłem manipulacji w polskim życiu publicznym”. Na inne pytania już nie chciał odpowiadać.
teraz odtwarzane
Liderzy PO zapowiadają likwidację TVP Info

Z zapisów proponowanej „ustawy obywatelskiej” wynika, że zabronione miałoby być tworzenie wszelkich programów informacyjnych i publicystycznych w mediach publicznych. Oznacza to, że realizacja postulatów PO wiązałaby się m.in. z likwidacją takich programów jak choćby „Agrobiznes” czy „Teleexpress”.

Zobacz także: Szokujący pomysł Platformy. Chcą likwidować „Panoramę”, „Teleexpress” i „Wiadomości”?

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej