RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Remake kultowego filmu z Nicolasem Cagem. Reżyserem twórca „Godzilla vs. Kong”

Film „Bez twarzy” z Johnem Travoltą i Nicolasem Cage'm w rolach głównych(fot. Touchstone/Getty Images)
Film „Bez twarzy” z Johnem Travoltą i Nicolasem Cage'm w rolach głównych(fot. Touchstone/Getty Images)

Jeden z najsłynniejszych reżyserów tworzących w Hong Kongu, John Woo, w połowie lat 90. ubiegłego wieku wyruszył na podbój Hollywood. W efekcie powstał jeden z najciekawszych filmów sensacyjnych tamtego okresu – „Bez twarzy” z Johnem Travoltą i Nicolasem Cage'm w rolach głównych. Teraz studio Paramount Pictures szykuje się do nakręcenia rebootu tej produkcji. Reżyserią nowej wersji „Bez twarzy” zajmie się Adam Wingard („Godzilla Vs. Kong”).

Książki o Bondzie i tom autentycznego Jamesa Bonda z dedykacją dla Iana Fleminga

Księgarz z miasta Harrogate w brytyjskim hrabstwie North Yorkshire oferuje „kompletną kolekcję książek o Jamesie Bondzie z największą liczbą...

zobacz więcej

Zanim zajął się reżyserią filmów za setki milionów dolarów, Adam Wingard rozpoczął swoją karierę odważnym kinem gatunkowym, które zwróciło uwagę krytyków i widzów. Filmy takie jak „Następny jesteś ty” i „Gość” zwiastowały talent, który przy kolejnych filmach przygasł. Były to kontynuacja głośnego „Blair Witch Project”, film „Blair Witch”, oraz fabularny remake japońskiej animacji „Notatnik śmierci”.

Teraz w planach Wingarda znalazł się kolejny tytuł będący nową wersją filmu z przeszłości – wyreżyseruje reboot „Bez twarzy”, a także, wspólnie z Simonem Barrettem, napisze jego scenariusz. Producentami filmu będą Neal Moritz i David Permut.

Zobacz także: Gwiazda „X–Menów” dołącza do dwóch Batmanów. Obsada filmu o kultowym barze

Zdobywca Oscara wyreżyseruje serial o zespole Sex Pistols

Nagrodzony Oscarem za film „Slumdog. Milioner z ulicy” Danny Boyle zajmie się reżyserią przygotowywanego dla stacji FX serialu o punkowej formacji...

zobacz więcej

Film „Bez twarzy” opowiadał historię agenta FBI Seana Archera (w tej roli John Travolta), któremu udaje się przetrwać zamach przygotowany przez terrorystę i socjopatę Castora Troya (Nicolas Cage).

Od postrzału ginie synek Archera. Od tego momentu schwytanie Troya staje się priorytetem Archera. Po latach udaje się tego dokonać.

Kiedy jednak Troy zapada w śpiączkę, nie wyjawiając miejsca, w którym podłożył bombę, Archer postanawia skorzystać z rewolucyjnego zabiegu medycznego umożliwiającego mu zamianę twarzy i sylwetki, by upodobnić się do bandyty. Na jego nieszczęście, wszyscy, którzy wiedzą o podmiance zostają zabici przez Troya, który budzi się ze śpiączki i przyjmuje twarz oraz ciało Archera.

Zobacz także: Znany aktor oszukany przez asystenta. Na ponad milion dolarów 

Najnowszy film Adama Wingarda, „Godzilla vs. Kong”, będzie miał jednoczesną premierę w kinach i na platformie streamingowej HBO Max już 31 marca. „Bez twarzy” nie jest jedynym filmem azjatyckiego twórcy, z jakim związany jest Wingard. Ma on również wyreżyserować remake południowokoreańskiego thrillera „Ujrzałem diabła”.źródło:

Zobacz więcej