RAPORT

Propozycja podziału Ukrainy? Sikorski na cenzurowanym

Pseudokibice zajmowali się handlem ludźmi. Zatrzymano 10 osób

Najnowsze

Popularne

Śląscy policjanci rozbili grupę przestępczą, zajmującą się m.in. handlem ludźmi. Kryminalni weszli w tym samym czasie do kilkunastu mieszkań, zatrzymując 10 osób. Podejrzani to osoby związane ze środowiskiem pseudokibiców jednego z klubów piłkarskich, działali w okolicach Wodzisławia Śląskiego.

Sprawcy napadu na konwój w Łodzi zatrzymani w Gruzji. Trafili za kraty

W Gruzji zatrzymano kolejnych sprawców napadu na konwojenta w Łodzi, do którego doszło w połowie stycznia tego roku. To dwóch mężczyzn i kobieta....

zobacz więcej

Zatrzymani usłyszeli zarzuty m.in. kierowania zorganizowaną grupą przestępczą, czerpania korzyści z prostytucji, wymuszeń rozbójniczych oraz handlu narkotykami. Dziewięcioro z nich zostało już tymczasowo aresztowanych – podał w piątek zespół prasowy śląskiej policji.

Według ustaleń postępowania, grupa działała od początku 2020 r. w rejonie Wodzisławia Śląskiego. Kryminalni z katowickiej komendy wojewódzkiej rozpracowywali ją od kliku miesięcy pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Gliwicach.

Handel ludźmi, prostytucja, haracze


„Grupę cechowała multiprzestępczość ukierunkowana przede wszystkim na czerpanie korzyści majątkowej z prostytucji w powiązaniu z handlem ludźmi , ściąganie haraczy i utrzymywanie dominującej roli w środowisku przestępczym na terenie Wodzisławia Śląskiego, w tym kontrolowanie rynku narkotykowego. Jej członkowie byli związani ze środowiskiem pseudokibiców jednego z klubów piłkarskich” – podał zespół prasowy śląskiej policji.

Brali pieniądze za usługę, której klient nie chciał. UPC zapłaci

Klienci operatora UPC, od których firma pobierała pieniądze za aktywowaną usługę „Pakiet Bezpieczeństwa UPC” mimo braku ich zgody na jej...

zobacz więcej

Policjanci, po zebraniu wystarczającej ilości materiału dowodowego, wkroczyli jednocześnie do kilkunastu mieszkań, zatrzymując łącznie 10 osób. Zostały im przedstawione zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej i kierowania nią, organizowania i czerpania korzyści majątkowych z uprawiania prostytucji przez inne osoby, handlu ludźmi, wymuszeń rozbójniczych, nielegalnego ściągania długów z użyciem przemocy, uprowadzeń dla okupu i pozbawienia wolności ze szczególnym udręczeniem, a także udziału w obrocie narkotykami i nowymi substancjami psychoaktywnymi czy prania brudnych pieniędzy.

Dziewięć osób w wieku od 20 do 35 lat zostało już aresztowanych. Czterem podejrzanym za poszczególne czyny grozi kara do 25, a pozostałym od 8 do 15 lat więzienia.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej