RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Chciał zabić szefa śliną chorego na COVID-19. Wydał na nią równowartość 250 zł

Policja poszukuje mężczyzny, który chciał otruć swojego pracodawcę zakażoną wirusem śliną (fot. Shutterstock)
Policja poszukuje mężczyzny, który chciał otruć swojego pracodawcę zakażoną wirusem śliną (fot. Shutterstock)

Sprzedawca samochodów z Turcji po kradzieży pieniędzy należących do jego szefa postanowił pozbawić go życia. Mężczyzna miał dodać do napoju – który potem wręczył przełożonemu – ślinę osoby chorej na COVID-19. Mężczyźnie postawiono zarzut usiłowania zabójstwa.

Ciało w walizce. To może być zaginiona ciężarna 28-latka

Funkcjonariusze z biura szeryfa hrabstwa Wake w stanie Północna Karolina znaleźli ciało w rzece Neuse nieopodal miasta Raleigh. Zwłoki znajdowały...

zobacz więcej

KORONAWIRUS – RAPORT

Właściciel salonu samochodowego – Ibrahim Unverdi – złożył zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa. Twierdzi, że mężczyzna, który pracował dla niego przez trzy lata – Ramazan Cimen, próbował zarazić go koronawirusem. Wcześniej mężczyzna miał zostać przyłapany na kradzieży pieniędzy. – Rankiem w dniu incydentu zadzwoniłem do niego w sprawie sprzedaży samochodu. Dałem mu 215 tys. lir tureckich (ok. 113 tys. zł). Powiedziałem, żeby zabrał pieniądze do biura. Miał nawet klucz do mojego sejfu, całkowicie mu ufałem – mówił Unverdi.

Mężczyzna jednak zniknął. Gdy Unverdi zdołał się do niego dodzwonić, usłyszał, że pracownik wziął pieniądze, by spłacić swoje długi.

Zobacz także: Rozbitkowie utknęli na wysepce. Przeżyli ponad miesiąc dzięki kokosom 

Jeden z pracowników ostrzegł szefa, że Cimen kupił za równowartość ok. 250 zł ślinę od osoby chorej na COVID-19. Przed kradzieżą pieniędzy miał wymieszać ją z napojem szefa, aby się go pozbyć. Jak się okazało Unverdi napoju nie wypił. – Po raz pierwszy słyszę o tak dziwnej technice zabijania. Dzięki Bogu nie zachorowałem – powiedział właściciel salonu samochodowego.

Oszust jeździł karetką. Mówił, że wiezie krew albo chorego i brał od księży pieniądze na paliwo

Policjanci ze Skoków (woj. wielkopolskie) poszukują oszusta, który podawał się za ratownika medycznego i jeździł karetką na sygnale. Oszust obrał...

zobacz więcej

„Następnym razem strzelę ci w głowę”


Gdy cała sprawa zaczęła być opisywana w lokalnych mediach, Cimen wpadł w szał. Zaczął wysyłać pogróżki swojemu szefowi. „Nie mogłem cię zabić wirusem. Następnym razem strzelę ci w głowę” – miała brzmieć jedna z nich.

Ibrahim Unverdi poprosił policję o ochronę. Natomiast Ramazanowi Cimenowi postawiono zarzuty usiłowania zabójstwa i kierowania gróźb karalnych.

Mężczyzna jest poszukiwany przez policję.

źródło:
Zobacz więcej