RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Znany aktor oszukany przez asystenta. Na ponad milion dolarów

Kevin Hart (fot. Amy Sussman/Getty Images)
Kevin Hart (fot. Amy Sussman/Getty Images)

Asystent znanego aktora komediowego stanie przed sądem. Zarzuca się mu, że okradł swojego szefa na 1,2 mln dolarów (prawie 4,5 mln zł). Dylan Syer mógł swobodnie korzystać z karty kredytowej Kevina Harta. Regularnie, bez jego wiedzy, kupował rozmaite dobra luksusowe. Nie dla niego jednak, tylko dla siebie.

Mickey Rourke zdradził, dlaczego odmówił uhonorowania go gwiazdą w Los Angeles

Aktor znany m.in. z głośnego thrillera erotycznego „9 1/2 tygodnia” oraz oscarowego filmu „Zapaśnik” wyjaśnił na swoim instagramowym profilu,...

zobacz więcej

Dylan Syer lekką ręką wydawał pieniądze Kevina Harta. Kupował sobie choćby superdrogie zegarki Patek Phillipe. Za co najmniej pięć modeli szwajcarskiej marki zapłacił 400 tys. dolarów. Nie gardził też torbami marki Louis Vuitton czy dziełami sztuki.

Zaskarbił sobie jego zaufanie i zaczął defraudować pieniądze


29-letni mężczyzna pracował na stanowisku personal shoppera, czyli osobistego asystenta do zakupów. Obsługiwał Harta od 2015 r. Najpierw zaskarbił sobie jego zaufanie. Dopiero później zaczął defraudować pieniądze. Od października 2017 do lutego 2019 r. przeprowadził nieautoryzowane transakcje opiewające łącznie na kwotę 1,2 mln dolarów.

Zobacz także: Renee Zellweger zagra w serialu o głośnym morderstwie sprzed dekady

Stephen King zdradził, kiedy wyjdzie jego nowa książka

Popularny autor powieści grozy zaanonsował na Twitterze swoją nową książkę. Dał przy tym do zrozumienia, że jest z niej bardzo zadowolony. O czym...

zobacz więcej

Myślał, że będzie nieuchwytny


Oskarżonemu grozi do 25 lat więzienia. Postawiono mu 10 zarzutów, m.in. przywłaszczenia pieniędzy i kradzieży tożsamości. „Oskarżony myślał, że będzie nieuchwytny i realizował swoje bardzo luksusowe fantazje związane ze stylem życia” – komentuje prowadząca jego sprawę prokurator Melinda Katz.

Choć kwota 1,2 mln dolarów, jaką miał zdefraudować Syer, robi wrażenie, to jest to tylko ułamek imponującego majątku, który zgromadził Hart. Fortuna aktora, którego możemy znać z takich komedii jak „Polowania na drużbów” i serii „Jumanji” szacowana jest na 200 mln dolarów.

Zobacz także: Książki o Bondzie i tom autentycznego Jamesa Bonda z dedykacją dla Iana Fleminga 

źródło:

Zobacz więcej