RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Jest decyzja ws. nauki stacjonarnej starszych dzieci. Minister Czarnek wyjaśnia

Ministerstwo Edukacji i Nauki przygotowało rozporządzenie dotyczące nauki stacjonarnej w szkołach. Na konferencji prasowej szef resortu Przemysław Czarnek zapowiedział, że do końca lutego zostaje przedłużona opcja, która obowiązuje teraz.

Powrót do szkół, będzie kolejne rozporządzenie. Czarnek o nowych decyzjach

Ministerstwo edukacji opublikuje rozporządzenie, dotyczące nauki stacjonarnej w szkołach. Czy jest szansa na to, że pozostałe klasy wrócą do...

zobacz więcej

Ostatnie rozporządzenie obowiązuje do 14 lutego. Konieczne było więc podjęcie nowych decyzji.

Powrót do szkół w marcu?


Od 15 lutego do końca miesiąca klasy I-III szkół podstawowych będą kontynuowały naukę w trybie stacjonarnym, pozostałe roczniki – w trybie zdalnym – zapowiedział Przemysław Czarnek.

Minister edukacji podkreślił przy tym, że uczniowie klas ósmych i maturzyści „bardzo często korzystają już dzisiaj i będą korzystać w dalszych tygodniach z konsultacji indywidualnych w mniejszych grupach”.

„Pięć wariantów na stole – wszystkie prawdopodobne”
Czarnek dopytywany o to, czy od marca możliwy jest powrót starszych klas do szkół – czy będą to może tylko najstarsze roczniki szkół podstawowych i maturzyści – zaznaczył, że resort edukacji rozważa pięć wariantów.

– Każdy z nich jest prawdopodobny, ale każdy z nich jest uzależniony od tego, jakie będą wyniki testowania nauczycieli, ilu nauczycieli będzie zaszczepionych, a także wszystkich innych czynników pandemicznych: liczby zakażeń, osób w szpitalach czy sytuacji na świecie – wyjaśnił.

Ruszają szczepienia nauczycieli


Na konferencji zapowiedziano także, że w poniedziałek o godz. 8 rozpocznie się rejestracja na szczepienia pozostałej części nauczycieli, w tym również nauczycieli akademickich. – W ten sposób w przyszłym tygodniu będziemy mieli zarejestrowanych wszyskich, którzy będą chcieli poddać się szczepieniom – powiedział Czarnek.

Z kolei już w piątek 12 lutego rozpoczynają się same szczepienia. Dotąd zarejestrowało się 268 tys. nauczycieli i opiekunów przedszkolnych, czyli około 65 proc. osób uprawnionych z tej grupy. Zobacz także: Ruszają szczepienia nauczycieli. Polska w unijnej czołówce

źródło:
Zobacz więcej