RAPORT

Pogarda

Kolejny transfer z KO do Hołowni

Tomasz Zimoch wszedł do Sejmu w 2019 roku z list KO (fot.  PAP/Leszek Szymański)
Tomasz Zimoch wszedł do Sejmu w 2019 roku z list KO (fot. PAP/Leszek Szymański)

Najnowsze

Popularne

Poseł Koalicji Obywatelskiej opuści dotychczasowy klub i dołączy do ugrupowania Szymona Hołowni – informuje nieoficjalnie Onet. Transfer Polski 2050 ma zostać ogłoszony w czwartek. Pogłoski o tym krążyły jednak już od kilku tygodni. Nasiliły się po sobotniej konwencji Borysa Budki i Rafała Trzaskowskiego.

Hołownia: Aborcja nigdy nie jest dla mnie OK

Nie wierzę w jeden blok, nie fetyszyzuję mitu o zjednoczonej opozycji, ale nie wykluczam, że przed wyborami jakoś pogrupować się będzie trzeba –...

zobacz więcej

Już na początku tego tygodnia posłanka Hanna Gil-Piątek (wcześniej związana z Lewicą) zapowiadała, że kolejni parlamentarzyści dołączą do ruchu Szymona Hołowni. Deklarowała jednocześnie: „Nie kłusujemy, ja nie chodzę z dzidą po Sejmie”.

Tomasz Zimoch opuści KO?


Choć informacje miały się pojawić „w ciągu dwóch tygodni”, nadeszły znacznie szybciej. Z informacji Onetu wynika, że w czwartek zostanie ogłoszona decyzja o przejściu z klubu Koalicji Obywatelskiej Tomasza Zimocha. Były dziennikarz i komentator sportowy dostał się do Sejmu z list KO w 2019 roku, startując w okręgu łódzkim.

W ostatnim czasie do Polski 2050 przeszli także senator Jacek Bury i posłanka PO Joanna Mucha. Jeszcze niedawno Zimoch pytany, czy dołączy do Polski 2050 zaznaczył, że „jeżeli cokolwiek się wydarzy, to będzie o tym informacja”. Stwierdził też, że mówienie, iż rozmawia on z Hołownią o transferze jest „zbyt daleko idącym wnioskiem”.

Rozczarowanie „Koalicją 276”


Zdaniem Gill-Piątek, na ewentualne kolejne polityczne transfery do ruchu Hołowni, wpływają nastroje polityków Koalicji Obywatelskiej po sobotniej konferencji liderów PO – Borysa Budki i Rafała Trzaskowskiego. Zdaniem posłanki, część z parlamentarzystów jest niezadowolona ze sposobu, w jak PO potraktowała swoich koalicjantów.

Zobacz także: „Koalicja 276”. Posłanka Lewicy: To jest marne

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej