RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Rozbitkowie utknęli na wysepce. Przeżyli ponad miesiąc dzięki kokosom

Łódź Kubańczyków zatonęła (fot. US Coast Guard)
Łódź Kubańczyków zatonęła (fot. US Coast Guard)

Amerykańska Straż Graniczna uratowała trzech obywateli Kuby, którzy utknęli na ponad miesiąc na bezludnej wyspie na Bahamach. Mówią, że ich łódź zatonęła.

Trwają poszukiwania zaginionego marynarza na Zatoce Gdańskiej

Na Zatoce Gdańskiej trwa akcja poszukiwania marynarza polskiego okrętu wojennego, którego nieobecność na pokładzie stwierdzono po północy....

zobacz więcej

Dwóch mężczyzn oraz kobieta spędzili na wysepce Anguilla Cay, leżącej między Kubą a Key West na Florydzie, 33 dni. Przeżyli dzięki temu, że mieli dostęp do kokosów.

Namierzono ich w poniedziałek podczas rutynowego patrolu. Pogranicznicy zauważyli ludzi machających flagą. Mundurowi przywieźli im wodę, pożywienie oraz radio. Z wyspy całą trójkę podjęto we wtorek.

– To niezwykłe. Nie wiem, jak to zrobili. Byłem zaskoczony, kiedy zobaczyłem, w jak dobrym byli stanie – powiedział telewizji WPLG powiązanej z CNN por. Justin Dougherty ze straży przybrzeżnej.

– Nie wiem, czy wcześniej udało nam się uratować ludzie, którzy spędzili na wyspie ponad miseiąc – przyznał oficer 2. klasy Brandon Murray.

Kubańczycy trafili do szpitala Lower Keys Medical Center. Wszyscy byli w dobrym stanie. Wyjaśnili, że ich łódź przewróciła się do góry dnem i zatonęła, wobec czego musieli wpław dotrzeć na wysepkę.

źródło:
Zobacz więcej