RAPORT

DEBATA W PARLAMENCIE EUROPEJSKIM PO WYROKU TK

Gangi rosną w siłę. Po inauguracji Bidena lawinowy wzrost nielegalnej imigracji

Nawet jeśli zostaną ujęci, są natychmiast wypuszczani (fot. John Moore/Getty Images)
Nawet jeśli zostaną ujęci, są natychmiast wypuszczani (fot. John Moore/Getty Images)

Jak wynika z raportu amerykańskiej straży granicznej, od czasu objęcia prezydentury przez Joe Bidena, a więc przez ostatnie trzy tygodnie, liczba nielegalnych imigrantów przekraczających amerykańską granicę wrosła trzykrotnie. Na przedostanie się do USA czekają kolejne tysiące osób.

Sąd w Teksasie zablokował tymczasowo działania Bidena

Sędzia federalny w Teksasie we wtorek tymczasowo zablokował działania administracji nowego prezydenta USA Joe Bidena, mające na celu wstrzymanie na...

zobacz więcej

Taki jest efekt wstrzymania budowy muru na granicy z Meksykiem i wprowadzenia trzymiesięcznego zawieszenia deportacji osób nielegalnie przekraczających granicę. Po przedostaniu się na amerykańską stronę – nawet wówczas, gdy zostaną zatrzymani przez służby graniczne – są natychmiast wypuszczane.

Część nielegalnych migrantów umieszczana jest w ośrodkach, a większość po prostu znika. Amerykańskie służby graniczne nie mają możliwości sprawdzenia, kto przedostał się do USA.

Kwitnie przemyt, a latynoskie gangi rosną w siłę. Kartele narkotykowe sprowadzają do Meksyku produkowany w Chinach narkotyk o nazwie fentanyl i szmuglują go do Ameryki.

Władze Teksasu zaskarżyły decyzje prezydenta Bidena o otwarciu granicy. Amerykańskie służby graniczne ostrzegają, iż otwarcie granicy może przynieść katastrofalne skutki.

-> Przeczytaj także: Biden zapowiada odwołanie najbardziej kontrowersyjnych decyzji Trumpa

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej