RAPORT

Prorosyjska era Tuska

Został w Aleppo dla bezdomnych zwierząt

Mohammad Alaa al-Jaleel (fot. A.Alemam/Anadolu/Getty Images)
Mohammad Alaa al-Jaleel (fot. A.Alemam/Anadolu/Getty Images)

Mohammad Alaa al-Jaleel, znany także jako „kociarz z Aleppo”, to były elektryk, który, zamiast uciec z kraju ogarniętego wojną, został, aby opiekować się bezdomnymi zwierzętami. Mężczyzna utworzył schronisko, w którym wszystkie zwierzęta są mile widziane.

Wystawił psa za okno na parapet. Na 9. piętrze

Zarzut znęcania się nad zwierzęciem usłyszał 32-letni mieszkaniec Lubina, który wystawił psa na zewnętrzny parapet na dziewiątym piętrze i zamknął...

zobacz więcej

Mohammad utworzył schronisko w syryjskim Idlib, po tym, gdy uciekł z Aleppo pod koniec 2016 r. Pomimo że miał szansę opuścić kraj i udać się w bezpieczne miejsce zdecydował, że zostanie. Jego misją jest niesienie pomocy najbardziej potrzebującym; przede wszystkim bezdomnym kotom.

Dzięki mediom i prywatnym osobom udało mu się pozyskać pracowników, w tym lekarzy weterynarii, ale również wyszkolić najlepszych wolontariuszy.

Mohammad oprócz kotów ma w swoim schronisku także inne zwierzęta, w tym: psy, małpy, konie, gołębie, kaczki, gęsi i kurczaki, a czasem również osły i kozy. Jego instytucja nie jest w żaden sposób finansowana przez kraj, a pieniądze pozyskuje wyłącznie od miłośników zwierząt z całego świata.

Zobacz także: Wlał Zizi żrący płyn do pyska, został zatrzymany

The daily album : something that can never be missing. Right ??

Opublikowany przez Ernesto’s Sanctuary for Cats in Syria Środa, 27 stycznia 2021

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej