RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Został w Aleppo dla bezdomnych zwierząt

Mohammad Alaa al-Jaleel (fot. A.Alemam/Anadolu/Getty Images)
Mohammad Alaa al-Jaleel (fot. A.Alemam/Anadolu/Getty Images)

Mohammad Alaa al-Jaleel, znany także jako „kociarz z Aleppo”, to były elektryk, który, zamiast uciec z kraju ogarniętego wojną, został, aby opiekować się bezdomnymi zwierzętami. Mężczyzna utworzył schronisko, w którym wszystkie zwierzęta są mile widziane.

Wystawił psa za okno na parapet. Na 9. piętrze

Zarzut znęcania się nad zwierzęciem usłyszał 32-letni mieszkaniec Lubina, który wystawił psa na zewnętrzny parapet na dziewiątym piętrze i zamknął...

zobacz więcej

Mohammad utworzył schronisko w syryjskim Idlib, po tym, gdy uciekł z Aleppo pod koniec 2016 r. Pomimo że miał szansę opuścić kraj i udać się w bezpieczne miejsce zdecydował, że zostanie. Jego misją jest niesienie pomocy najbardziej potrzebującym; przede wszystkim bezdomnym kotom.

Dzięki mediom i prywatnym osobom udało mu się pozyskać pracowników, w tym lekarzy weterynarii, ale również wyszkolić najlepszych wolontariuszy.

Mohammad oprócz kotów ma w swoim schronisku także inne zwierzęta, w tym: psy, małpy, konie, gołębie, kaczki, gęsi i kurczaki, a czasem również osły i kozy. Jego instytucja nie jest w żaden sposób finansowana przez kraj, a pieniądze pozyskuje wyłącznie od miłośników zwierząt z całego świata.

Zobacz także: Wlał Zizi żrący płyn do pyska, został zatrzymany

The daily album : something that can never be missing. Right ??

Opublikowany przez Ernesto’s Sanctuary for Cats in Syria Środa, 27 stycznia 2021

źródło:
Zobacz więcej