RAPORT:

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Przewodnicząca KE chwali Polskę. „Imponujące tempo szczepień”

„W pierwszy zdaniu dzisiejszego przemówienia przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen wskazała Polskę jako przykład państwa, które najlepiej radzi sobie z procesem szczepień obywateli w całej UE” – zwrócił uwagę szef KPRM, pełnomocnik rządu ds szczepień Michał Dworczyk we wpisie w mediach społecznościowych.

Kiedy kolejne złagodzenie obostrzeń? Możliwe są dwa scenariusze [WIDEO]

Jeżeli sytuacja nadal będzie pozytywna, to będziemy planowali kolejne złagodzenie obostrzeń; jeżeli się pogorszy, będziemy musieli wrócić do...

zobacz więcej

Szefowa KE na sesji Parlamentu Europejskiego przedstawiła w środę unijna strategię w zakresie szczepień przeciwko COVID-19.

Podczas wystąpienia przyznała, że jeśli chodzi o walkę z COVID-19, UE nie jest na etapie, na jakim chciałaby być. Zapowiedziała jednak starania o zaszczepienie 70 proc. unijnej populacji do końca lata.

W Polsce od początku lutego 94 proc. personelu medycznego domów spokojnej starości i 80 proc. pensjonariuszy zostało zaszczepionych, 93 proc. w Danii, we Włoszech – ponad 4 proc. całej populacji. Te trzy przykłady pokazują, że kampania szczepień w Europie naprawdę przyspieszyła – mówiła von der Leyen.

Do wystąpienia szefowej KE odniósł się w mediach społecznościowych szef KPRM.

„W pierwszy zdaniu dzisiejszego przemówienia przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen wskazała Polskę jako przykład państwa, które najlepiej radzi sobie z procesem szczepień obywateli w całej UE” – zauważył Dworczyk.

W podobnym tonie wpis zamieścił też wiceszef MSZ Paweł Jabłoński.

„Możecie nie dowiedzieć się tego dziś z większości polskich mediów, ale rano w Parlamencie Europejskim przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen wskazała na: Polskę, Danię, Włochy jako trzy przykłady skutecznej i szybkiej kampanii szczepień w UE” – napisał Jabłoński.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej