RAPORT

Imigranci na granicy z Białorusią

Władze Warszawy alarmują, pomarańczowe alerty. Lepiej nie wychodzić z domu

Fatalne warunki w stolicy (fot. Shutterstock/kavalenkava)
Fatalne warunki w stolicy (fot. Shutterstock/kavalenkava)

Dla Warszawy obowiązuje pomarańczowy alert w związku z fatalną jakością powietrza – podało biuro prasowe warszawskiego ratusza. Lepiej zostać dziś w domach.

Uderzy nas fala arktycznego zimna. To będzie potężne załamanie pogody

zobacz więcej

„W Warszawie notuje się wysokie stężenie pyłów zawieszonych w powietrzu. O ile warunki meteorologiczne nie ulegną zmianie, dobowe stężenie pyłu zawieszonego PM10 może przekroczyć dziś (10.02.2021 r.) warszawski poziom alarmowania (100 ug/m3)” – czytamy.

W związku z powyższym zaleca się unikanie przebywania na dworze i wietrzenia pomieszczeń, a także zrezygnowanie z aktywności fizycznej na zewnątrz. Zalecenia kierowane są do wszystkich mieszkańców, szczególnie do kobiet w ciąży oraz rodzin z małymi dziećmi, jak również osób starszych i chorych.

Wysoki poziom zanieczyszczenia powietrza przyczynia się do nasilenia objawów u osób cierpiących na przewlekłe choroby dróg oddechowych. Osoby te mają również mniejszą zdolność do zwalczania infekcji płuc.

Urząd zaapelował do mieszkańców, żeby w miarę możliwości pozostali w domach i ograniczyli korzystanie z transportu, zaprzestali palić w kominkach oraz informowali straż miejską o podejrzeniach spalania odpadów.

Aktualna jakość powietrza prezentowana jest w Warszawskim Indeksie Powietrza na stronie wip.um.warszawa.pl oraz platformie Warszawa 19115.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej