RAPORT

Propozycja podziału Ukrainy? Sikorski na cenzurowanym

Kryzys w PO, ale Polacy nie chcą powrotu Tuska. „Opuścił nas, by awansować”

Jednoznaczna opinia badanych (fot. Dan Kitwood/Getty Images)
Jednoznaczna opinia badanych (fot. Dan Kitwood/Getty Images)

Najnowsze

Popularne

Kryzys trwa w Platformie Obywatelskiej. Wielu polityków zbuntowało się przeciwko Borysowi Budce, pojawiły się nawet głosy, że powinien od zrzec się stanowiska szefa partii. Jak podaje „Super Express”, pojawiły się sugestie, że to Donald Tusk mógłby zastąpić Budkę. Z badania gazety wynika jednak, że Polacy tego nie chcą. Sprawdź wyniki sondażu.

Tusk, Graś i Wojtunik. Nowe informacje ws. afery Nowaka

Śledztwo dotyczące byłego ministra PO Sławomira Nowaka zatacza coraz szersze kręgi. Na jaw wychodzą nowe fakty; dotyczą one osób, którym postawiono...

zobacz więcej

Na zlecenie gazety Instytut Badań Pollster przeprowadził sondaż, w którym ankietowanych zapytano, czy były premier Donald Tusk powinien zostać nowym szefem Platformy.

36 proc. biorących udział w ankiecie odpowiedziało, że tak powinno się stać. Jednak zdecydowana większość – 64 proc. – nie widzi Tuska na czele PO. 46 proc. Odpowiedziało na takie pytanie: „zdecydowanie nie”.

W komentarzu dla gazety politolog prof. Kazimierz Kik stwierdził, że Polacy zwątpili w Donalda Tuska.

„Nieładnie odejść można tylko raz. Donald Tusk w bardzo trudnym momencie opuścił rząd i Polskę po to, żeby awansować. Zostawił folwark w postaci działaczy, dobieranych przez siebie wykonawców swojej woli, którzy dokończyli kompromitację. Polityk, który raz już zawiódł, nie jest wiarygodny. A Polacy uważają, że Donald Tusk zostawił ich dla własnych aspiracji” – powiedział.

Sondaż przeprowadzony został w dniach 29 stycznia – 1 lutego na próbie 1081 dorosłych osób.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej