RAPORT

Propozycja podziału Ukrainy? Sikorski na cenzurowanym

Strzały w klinice. Niezadowolony pacjent otworzył ogień w kierunku do personelu

67-letni mężczyzna strzelał do przypadkowych osób (fot. Stephen Maturen/Getty Images)
67-letni mężczyzna strzelał do przypadkowych osób (fot. Stephen Maturen/Getty Images)

Najnowsze

Popularne

67-letni mężczyzna niezadowolony z opieki, jaką otrzymał w klinice w niewielkiej miejscowości Buffalo, w stanie Minnesota, otworzył we wtorek ogień raniąc pięć osób. Jedna z nich zmarła później w szpitalu. Mężczyznę aresztowała policja.

Masakra w domu. Wśród ofiar są dzieci

Trzy osoby, w tym dwoje dzieci, zginęło w strzelaninie w St. Paul w amerykańskim stanie Minnesota. Policja poszukuje sprawcy.

zobacz więcej

Jak poinformował szeryf hrabstwa Wright Sean Deringer, pirotechnicy sprawdzają podejrzane pakunki znalezione na terenie kliniki oraz w motelu, w którym napastnik się zatrzymał. Personel i pacjentów kliniki ewakuowano.

Napastnik został zidentyfikowany jako Gregory Paul Ulrich.

Policja nie potwierdziła tego, ale z nieoficjalnych informacji, na które powołuje się Associated Press wynika, że jedną z jego ofiar miał być lekarz pracujący w klinice. Ulrich dostał wcześniej sądowy zakaz zbliżania się do tego lekarza.

Nie jest jasne czy jeden z pakunków eksplodował, ale na materiałach filmowych miejscowej stacji telewizyjnej widać zniszczenia jednego z pomieszczeń kliniki.

Do incydentu doszło w klinice Allina w Buffalo, osadzie liczącej 15 tys. mieszkańców położonej w odległości ok. 64 km na północy zachód od Minneapolis.

Zobacz takżeZnaleźli pornografię dziecięcą. Zastrzelono dwóch agentów FBI

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej