RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Strzały w klinice. Niezadowolony pacjent otworzył ogień w kierunku do personelu

67-letni mężczyzna strzelał do przypadkowych osób (fot. Stephen Maturen/Getty Images)
67-letni mężczyzna strzelał do przypadkowych osób (fot. Stephen Maturen/Getty Images)

67-letni mężczyzna niezadowolony z opieki, jaką otrzymał w klinice w niewielkiej miejscowości Buffalo, w stanie Minnesota, otworzył we wtorek ogień raniąc pięć osób. Jedna z nich zmarła później w szpitalu. Mężczyznę aresztowała policja.

Masakra w domu. Wśród ofiar są dzieci

Trzy osoby, w tym dwoje dzieci, zginęło w strzelaninie w St. Paul w amerykańskim stanie Minnesota. Policja poszukuje sprawcy.

zobacz więcej

Jak poinformował szeryf hrabstwa Wright Sean Deringer, pirotechnicy sprawdzają podejrzane pakunki znalezione na terenie kliniki oraz w motelu, w którym napastnik się zatrzymał. Personel i pacjentów kliniki ewakuowano.

Napastnik został zidentyfikowany jako Gregory Paul Ulrich.

Policja nie potwierdziła tego, ale z nieoficjalnych informacji, na które powołuje się Associated Press wynika, że jedną z jego ofiar miał być lekarz pracujący w klinice. Ulrich dostał wcześniej sądowy zakaz zbliżania się do tego lekarza.

Nie jest jasne czy jeden z pakunków eksplodował, ale na materiałach filmowych miejscowej stacji telewizyjnej widać zniszczenia jednego z pomieszczeń kliniki.

Do incydentu doszło w klinice Allina w Buffalo, osadzie liczącej 15 tys. mieszkańców położonej w odległości ok. 64 km na północy zachód od Minneapolis.

Zobacz takżeZnaleźli pornografię dziecięcą. Zastrzelono dwóch agentów FBI

źródło:

Zobacz więcej