RAPORT

Pogarda

Trzaskowski ma obsesję na punkcie TVP Info? „PO chciałaby w zamian ARD albo ZDF” [WIDEO]

Najnowsze

Popularne

Rafał Trzaskowski wyraził w Radiu Zet podejrzenie, że pytania, które otrzymuje od słuchaczy w rzeczywistości są pytaniami TVP Info. – To jakaś fobia Trzaskowskiego. Za wszystko co złe obarcza media publiczne. To tylko potwierdza ogólną opinię, że jest wyjątkowo słabym prezydentem. Rozumiem, że politycy PO w miejsce TVP Info chcieliby wprowadzić ARD lub ZDF, czyli niemieckie telewizje publiczne. Skoro według nich wystarcza duże lotnisko w Berlinie, to czemu nie mieć głównych mediów obcojęzycznych – ocenił w rozmowie z tvp.info poseł PiS Jan Mosiński.

Rafał Trzaskowski: Czyste powietrze nas truje [WIDEO]

Czyste powietrze truje nas i jest odpowiedzialne za mnóstwo zgonów w Polsce – powiedział Rafał Trzaskowski. Prezydent Warszawy oznajmił też, że...

zobacz więcej

Rafał Trzaskowski chce zostać w warszawskim ratuszu i chwali Borysa Budkę jako szefa PO


W Radiu Zet wiceszef Platformy Obywatelskiej Rafał Trzaskowski usłyszał pytanie od słuchacza o imieniu Jacek o ewentualne transfery ze Zjednoczonej Prawicy do obozu opozycji. „Znowu TVP Info. Znowu pytanie od TVP Info...” – stwierdził prezydent Warszawy ku zaskoczeniu dziennikarki. Wcześniej komentował spekulacje, jakoby miał zastąpić Borysa Budkę na stanowisku przewodniczącego PO. „Mamy szefa, Borys Budka. Ja go wspieram. Widać to było w sobotę. Te postulaty są całkowicie nieuprawnione” – stwierdził Trzaskowski, którego zdaniem Budka jest lepszym szefem niż Grzegorz Schetyna. Czy Trzaskowski będzie ubiegał się o kolejną kadencję w roli prezydenta Warszawy? „Wszystko na to wskazuje” – odpowiedział.

Zobacz także: Obsesja Trzaskowskiego. Widzi TVP Info nawet w radiu Zet

Robert Gontarz z PiS: Jeśli Budka wierzy Trzaskowskiemu, to wykazuje się naiwnością


Posłowie PO mówią nieoficjalnie, że sobotnia prezentacja programowa, w której wzięli udział Budka i Trzaskowski, to dopiero początek wzrostu wpływów prezydenta Warszawy w partii. Na sejmowych korytarzach słychać, że krótko przed wyborami parlamentarnymi w 2023 roku Trzaskowski może zrezygnować z ubiegania się o prezydenturę w Warszawie i zostać kandydatem opozycji na premiera. Wtedy też miałby objąć kierownictwo w PO. Czy możemy zatem wierzyć w dzisiejsze deklaracje prezydenta Warszawy? – Jeśli Borys Budka wierzy Rafałowi Trzaskowskiego, to wykazuje się pewną naiwnością. Wszyscy pamiętamy słowa pana Trzaskowskiego, który zapewniał, że nie będzie kandydował na prezydenta Polski. Po niedługim czasie okazało się, że kandydował na prezydenta Polski. Sytuacja może być bardzo podobna, jeśli chodzi o przywództwo w Platformie Obywatelskiej – odpowiedział poseł Prawa i Sprawiedliwości Robert Gontarz.

Dobromir Sośnierz z Konfederacji: Trzaskowski zasłynął z ulegania najbardziej szkodliwym elementom ideologicznym


Czy warszawiacy powinni cieszyć się z tego, że Trzaskowski myśli o kolejnej kadencji?– Jak były wybory prezydenckie, to mówiłem, że nie miałbym wątpliwości na kogo głosować. Nie głosowałem na nikogo w II turze. Gdybym jednak był mieszkańcem Warszawy, to głosowałbym na Trzaskowskiego, żeby się go pozbyć ze stolicy. Z punktu widzenia mieszkańca stolicy, to chyba większe szkody czyni w ratuszu niż czyniłby w Pałacu Prezydenckim, gdzie miałby dużo mniejsze kompetencje do realnego działania wbrew większości parlamentarnej. To jest prezydent, który zasłynął z ulegania pod każdym względem najbardziej lewicowym, szkodliwym elementom ideologicznym. Z jednej strony ruchy LGBT, z drugiej miejscy aktywiści, czyli wrogowie samochodów, kierowców – przekonywał poseł Dobromir Sośnierz z Konfederacji.

Co łączy wystąpienie Hołowni, Trzaskowskiego i... wójta Wilkowyj? [WIDEO]

„Wiemy, jak”, „wiemy, jak to zrobić, „musimy i wiemy, jak stworzyć tego rodzaju instrumenty” – mówili podczas dzisiejszej konferencji PO jej...

zobacz więcej

Mirosław Suchoń z KO: Druga kadencja Trzaskowskiego w Warszawie jest potrzebna


– Myślę, że to dobra wiadomość dla mieszkańców stolicy. Na pewno Rafał Trzaskowski rozpoczął pewne projekty i byłoby dosyć zastanawiające, gdyby ich nie ukończył. W interesie mieszkańców jest, aby projekty rozpoczęte zostały zakończone. Poza tym, obiektywnie rzecz ujmując, druga kadencja jest potrzebna – argumentował poseł Koalicji Obywatelskiej Mirosław Suchoń. Czy rzeczywiście Budka radzi sobie jako szef PO tak dobrze, że nie trzeba go zastępować? Jakie odniósł sukcesy? – Te sprawy dotyczące stanowiska przewodniczącego, roszad personalnych to jest sprawa wyłącznie wewnętrzna Platformy Obywatelskiej. Na pewno trzeba pamiętać, że Borys Budka przytomnie odpowiedział na wyzwania dotyczące wyborów prezydenckich – tłumaczył Suchoń.

Zobacz także: „Budka oddał scenę Trzaskowskiemu. On nie jest w stanie tego unieść”

Joanna Senyszyn z SLD: Trzaskowski w ratuszu to dobra wiadomość dla Budki


– Zapowiedź Trzaskowskiego o ponownym kandydowaniu w Warszawie to przede wszystkim dobra wiadomość dla Borysa Budki, bo trudno łączyć funkcję przewodniczącego PO i prezydenta Warszawy. Jeżeli chodzi o Borysa Budkę to zdecydowanie bardziej podobają mi się jego poglądy niż jego poprzednika, ponieważ są mniej tradycyjne, mniej konserwatywne. Z mojego punktu widzenia to jest bardziej do przyjęcia. Za krótko jeszcze Borys Budka jest przewodniczącym, żeby mówić o jakikolwiek sukcesach – stwierdziła posłanka Lewicy Joanna Senyszyn.

Tomasz Rzymkowski z PiS: Do 2023 roku jeszcze dużo ścieków z „Czajki” wypłynie


– Rafał Trzaskowski ma poczucie humoru. Do wyborów prezydenta miasta stołecznego Warszawy zostało dużo czasu, bo jego kadencja kończy się po pięciu latach. Zmieniło się w tej materii prawo. Najbliższe wybory samorządowe na jesieni 2023 roku. Jeszcze dużo ścieków z oczyszczalni ścieków „Czajka” do tego czasu wypłynie i wielokrotnie mieszkańcy stolicy będą pozbawieni światła, wody i innych dostaw miejskich do swoich domów i mieszkań – ironizował poseł PiS Tomasz Rzymkowski.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej