RAPORT:

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

PO za likwidacją TVP Info i abonamentu. To drugie obiecywał już Tusk

Rozpoczynamy zbiórkę podpisów pod projektem ustawy likwidującym TVP Info i abonament radiowo-telewizyjny – ogłosili działacze PO. Centrum Monitoringu Wolności Prasy alarmuje, że „to jest po prostu zamach na wolność słowa”. Jak przypomina TVP Szczecin, już Donald Tusk obiecał Polakom likwidację abonamentu, z czego nie wywiązał się przez siedem lat.

PO chce likwidacji abonamentu RTV. Pomysł opozycji 'niedorzeczny i kuriozalny'

Zaskakujący pomysł polityków Platformy Obywatelskiej. „Rozpoczynamy zbiórkę podpisów pod projektem ustawy likwidującym TVP Info oraz abonament...

zobacz więcej

– Zaczynamy zbierać podpisy pod obywatelskim projektem ustawy o likwidacji TVP Info i abonamentu – mówił w sobotę prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski. Abonament nie dotyczy jednak tylko TVP Info, lecz wszystkich mediów publicznych.

Trzaskowski mówił już o tym w czasie kampanii prezydenckiej. – Śpieszcie się zadawać pytania państwo z TVP Info, bo niewiele czasu już zostało – radził.

Podpisy będą zbierane mimo pandemii.

Zamach na wolność słowa


Centrum Monitoringu Wolności Prasy alarmuje, że próba likwidacji TVP Info „to zamach na wolność słowa”. – Nie widzę możliwości postulowania jego likwidacji – oświadczyła Jolanta Hajdasz, dyrektor Centrum Monitoringu Wolności Prasy.

Hołownia w Koalicji 276 Budki? „Na razie udaje pannę, którą trzeba adorować” [WIDEO]

Szef PO Borys Budka zaproponował w sobotę innym partiom opozycyjnym udział w „Koalicji 276”. Pomysł spotkał się z krytyką m.in. Szymona Hołowni,...

zobacz więcej

O zniesieniu abonamentu mówił już w 2008 r. Donald Tusk. Mówił, że to haracz. Jednak przez siedem kolejnych lat rządów Platformy nie zrobiono nic konkretnego w tej kwestii. – Teraz jak będziemy rządzili, to zlikwidujemy ten abonament na pewno – zadeklarował Artur Łącki, poseł PO.

W projekcie ustawy Platformy czytamy, że „zabronione jest tworzenie i rozpowszechnianie przez publiczną telewizję wyspecjalizowanych programów informacyjno-publicystycznych”. Na antenie TVP Info codziennie można usłyszeć przedstawicieli różnych partii politycznych i środowisk.

– Na tym polega rola mediów, żeby krytycznie spoglądać na wszystkie strony i wszystkich aktorów występujących na scenie politycznej – zaznaczył politolog Maciej Drzonek z Uniwersytetu Szczecińskiego.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej