RAPORT

Pogarda

Będzie kolejny transfer do Polska 2050. Gill-Piątek: Nie chodzę z dzidą po Sejmie

Hanna Gill-Piątek z ruchu Polska 2050 (fot. arch.PAP/G.Michałowski)
Hanna Gill-Piątek z ruchu Polska 2050 (fot. arch.PAP/G.Michałowski)

Najnowsze

Popularne

W ciągu dwóch tygodni należy spodziewać się kolejnego transferu do ruchu Hołowni – poinformowała Hanna Gill-Piątek z Polski 2050. Nie kłusujemy, ja nie chodzę z dzidą po Sejmie. Pokazujemy ciężką pracę – mówiła.

Nitras: W przyszłości wszyscy będziemy z Hołownią na jednej liście

Szymon Hołownia na pewno będzie chciał wyciągać posłów z klubu Koalicji Obywatelskiej, ale w przyszłości i tak wszyscy znajdziemy się na jednej...

zobacz więcej

Lider PO Borys Budka zaproponował wraz z prezydentem Warszawy Rafałem Trzaskowskim propozycję nowej koalicji o nazwie 276. Wskazał, że liczba posłów potrzebna do obalenia weta prezydenta i wygrania z PiS to 276. Do tych wydarzeń odniosła się w Polsat News Hanna Gill-Piątek z Polski 2050.

„Zaaranżowany ślub”


– Poczuliśmy się jak w zaaranżowanym małżeństwie w Indiach, kiedy to młodzi dowiadują się, kto jest wybrankiem już na ślubie. Zobaczyliśmy nasze loga, tak jak inni partnerzy proponowani do koalicji 276 przez Platformę Obywatelską, dopiero na prezentacji. Warto zwrócić uwagę, że nie było tam, żadnego loga obecnych koalicjantów, co źle wróży tej koalicji – stwierdziła Hanna Gill–Piątek z ruchu Polska 2050 Szymona Hołowni.

Zobacz także: Nowe otwarcie PO. Budka: Zakończymy rządy nieudaczników 

Jej zdaniem ogłoszenie ustaleń dotyczących kształtu przyszłej koalicji powinny poprzedzić rozmowy. – Proponowana koalicja jest koalicją, która Platforma Obywatelska proponuje na po wyborach, a nie na start w wyborach jako zjednoczona opozycja – stwierdziła. – To na pewno nie pozwoliłoby na odsunięcie PiS od władzy – dodała.

Hołownia: do ruchu Polska 2050 dołącza posłanka klubu Lewicy

Do ruchu Polska 2050 dołącza dziś jedna z najlepszych postaci w polskiej polityce Hanna Gill-Piątek – powiedział we wtorek lider ruchu Szymon...

zobacz więcej

– Jeżeli już rozmawiać na opozycji, to usiąść do stołu i rozmawiać o konkretach. W prezentacji Platformy tych konkretów trochę zabrakło – powiedziała Hanna Gill–Piątek.

Trochę z nich było pożyczonych z naszej prezentacji sprzed miesiąca, którą pokazaliśmy pod hasłem „Wiemy, jak”. Rozdział od Kościoła, tematyka klimatu i praworządności; widać było, że co do haseł, były one te same – dodała.

Według posłanki Polska 2050 ma plany na założenie koła poselskiego. – Planujemy kolejne transfery i one będą bardzo niedługo. Rozrastamy się, widzimy też zainteresowanie parlamentarzystów pracą z nami, bo mamy doskonale zorganizowaną pracę – mówiła Gill–Piątek.

Wkrótce kolejny transfer


– Myślę, że to będzie w ciągu następnych dwóch tygodni – powiedziała posłanka. Dodała także, że nowy transfer nie będzie efektem „kłusownictwa politycznego”, jak chce wicemarszałek Sejmu Piotr Zgorzelski (PSL). – Nie chodzę z dzidą po Sejmie i nie poluje na posłów – powiedziała polityk ruchu Hołowni.

Zobacz także: Konferencja PO. Ile razy liderzy Platformy mówili o PiS? Policzyliśmy [WIDEO]

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej