RAPORT

Pogarda

Rafał Trzaskowski: Czyste powietrze nas truje [WIDEO]

Najnowsze

Popularne

Czyste powietrze truje nas i jest odpowiedzialne za mnóstwo zgonów w Polsce – powiedział Rafał Trzaskowski. Prezydent Warszawy oznajmił też, że Platforma „dba o rzeki”, a informacje o katastrofie ekologicznej po awarii w „Czajce” to propaganda TVP Info.

Trzaskowski deklaruje: Będę ponownie kandydował na prezydenta

Wszystko na to wskazuje, że będę kandydował ponownie na prezydenta Warszawy – oznajmił wiceszef Platformy Obywatelskiej Rafał Trzaskowski pytany,...

zobacz więcej

Trzaskowski: My dbamy o rzeki


Wiceszef Platformy Obywatelskiej był gościem Radia ZET. Polityk odpowiadał na pytania słuchaczy. Jeden z nich zapytał, dlaczego na sobotniej konwencji Platformy „mówił pan o czystym powietrzu, a nie wspomniał o czystych rzekach”.

Czyste powietrze truje nas i jest odpowiedzialne za mnóstwo zgonów w Polsce, natomiast jeśli chodzi o te propagandę TVP Info, że niby „Czajka” się przyczyniła do jakiejś katastrofy ekologicznej, były znacznie przesadzone – mówił. – My dbamy również o czyste rzeki, dlatego cieszę się, że ta awaria została naprawiona – dodał.

– Dzisiaj w Polsce każdy, kto się zajmuje się środowiskiem i walką z ociepleniem klimatycznym wie, że dzisiaj problemem jest jakość powietrza, a nie jakość wody – powiedział.

Paraliż komunikacyjny w Warszawie


Trzaskowski był też pytany o paraliż komunikacyjny, jaki w poniedziałek nastąpił w stolicy. – Zima nie zaskoczyła drogowców w Warszawie, zaczęliśmy pracować o 4 rano – oznajmił.

Mówił też, że taki problem był w całej Europie. – Śnieg nie ma barw partyjnych wbrew temu, co twierdzi TVP Info. – W czwartek będzie dokładnie to samo, my znowu będziemy działali z całą stanowczością, zachęcam, żeby warszawiacy przesiedli się na komunikację publiczną – mówił.

Odnosząc się do częstych awarii związanych z dostawami ciepła w stolicy mówił, że „dzisiaj tych awarii jest mniej”. – TVP Info próbuje z tego robić armagedon, kiedy są odcięte dwa domy – powiedział. Trzaskowski oznajmił tez, że w tym radiu pytania od słuchaczy to „znowu od TVP Info”.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej