RAPORT

Pogarda

Trzaskowski deklaruje: Będę ponownie kandydował na prezydenta

Mówił też o opozycji; „oczekiwałby dojrzałej reakcji i rozmów” (fot. PAP/Tomasz Gzell)
Mówił też o opozycji; „oczekiwałby dojrzałej reakcji i rozmów” (fot. PAP/Tomasz Gzell)

Najnowsze

Popularne

Wszystko na to wskazuje, że będę kandydował ponownie na prezydenta Warszawy – oznajmił wiceszef Platformy Obywatelskiej Rafał Trzaskowski pytany, kiedy przejmie władzę w partii. Powiedział też, że w tym tygodniu PO przedstawi stanowisko ws. aborcji.

Wysłaliśmy pługi i posypywarki – ogłosił Trzaskowski... i dodał zdjęcie sprzed roku

– Nowy tydzień wita nas trudnymi warunkami pogodowymi i drogowymi. Na ulice wysłaliśmy we wczesnych godzinach rannych posypywarki. Ze względu na...

zobacz więcej

Rafał Trzaskowski był gościem Radia ZET. Polityk został zapytany, kiedy przejmie stery w swojej partii po Borysie Budce.

– Mamy szefa, wspieram Borysa Budkę, te postulaty są całkowicie nieuprawnione – oznajmił mówiąc, że wszystko wskazuje na to, że on sam w 2023 roku ponownie wystartuje do fotela prezydenta stolicy.

– Mamy przewodniczącego. który został niedawno wybrany i uważam te pytania za niezasadne. Ja jestem przekonany, że Budka jest lepszym szefem niż Grzegorz Schetyna – mówił. Pytany, co w nim lepszego oznajmił, że „sposób komunikowania się, co było widać w ostatnią sobotę” na konferencji PO.

Odnosząc się do tej konferencji Trzaskowski oznajmił, że przedstawił na niej „plan na najbliższe lata i miesiące mówiący o najważniejszych kwestiach programowych do wdrożenia w momencie, kiedy PiS odda władzę”. – Z badań wynika, że tylko razem opozycja na jednej liście wyborczej ma szanse mieć 276 głosów i obalić weto prezydenta – dodał.

Komentując reakcję przedstawicieli pozostałych partii opozycyjnych, którzy informowali, że nikt nie konsultował z nimi pomysłu nowej koalicji Trzaskowski stwierdził, że „oczekiwałby dojrzałej reakcji i rozmów”.

Był też pytany o stanowisko PO w sprawie aborcji. Powiedział, że ma nadzieję, iż jeszcze w tym tygodniu jego partia przedstawi to stanowisko. Mówiąc o TVP stwierdził, że telewizja publiczna „nie powinna mieć kanału informacyjnego całodobowego”.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej