RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Kukiz o Koalicji 276. „Chodzi o zagarnięcie spółek Skarbu Państwa”

Paweł Kukiz dosadnie skomentował inicjatywę Borysa Budki i Rafała Trzaskowskiego (fot. arch.PAP/R.Pietruszka)
Paweł Kukiz dosadnie skomentował inicjatywę Borysa Budki i Rafała Trzaskowskiego (fot. arch.PAP/R.Pietruszka)

Paweł Kukiz nie wierzy w sens nowego projektu Platformy Obywatelskiej, który w sobotę ogłosili Borys Budka i Rafał Trzaskowski. – Nie ma w tym żadnej ideowości. Chcą odsunąć PiS od władzy i zagarnąć stanowiska w spółkach Skarbu Państwa – powiedział lider Kukiz’15.

Gowin z opozycją chcieli przejąć władzę? Hołownia: Sprawy były dogadane

Szymon Hołownia odniósł się do tematu rozmów, jakie Jarosław Gowin prowadził wiosną z liderami opozycji. Zdaniem byłego dziennikarza TVN scenariusz...

zobacz więcej

Poseł nie otrzymał propozycji dołączenia do inicjatywy PO.

Koalicja 276 bezideowa


Żadna opozycja czy Koalicja 276 nie zaistnieje, jeśli nie jest związana ideowo. Jeśli spoiwem ma być odsunięcie PiS od władzy, to nie wróżę temu projektowi przyszłości. Nawet gdyby się udało doprowadzić do zmiany rządu, to co dalej? Przecież w PO nie ma nawet lidera, który mógłby stanąć na czele nowego obozu – zauważył poseł.

Jego zdaniem ma to na celu tylko przejęcie władzy. – Zapomniano jeszcze dodać, że do podziału będą stanowiska w spółkach Skarbu Państwa. Mnie takie rzeczy nie interesują – podkreślił

Wrażenia nie zrobił na nim także pomysł Trzaskowskiego o likwidacji TVP Info.

Nie chcę tego dosadnie nazywać, bo jest rano. Są teraz poważniejsze sprawy związane z pandemią, gospodarką, czy zamieszaniem po wyroku Trybunału Konstytucyjnego ws. aborcji – skomentował.

Hołownia w Koalicji 276 Budki? „Na razie udaje pannę, którą trzeba adorować” [WIDEO]

Szef PO Borys Budka zaproponował w sobotę innym partiom opozycyjnym udział w „Koalicji 276”. Pomysł spotkał się z krytyką m.in. Szymona Hołowni,...

zobacz więcej

Kukiz zdradził, że rozmawiał już wcześniej z Borysem Budką, ale bez konkretnych rezultatów. – Przypomniałem mu idee, które towarzyszyły PO przed 20 laty – dodał, sugerując, że nie wzbudziły one zainteresowania u przewodniczącego Platformy.

Sędziowie pokoju coraz bliżej


Popularny muzyk koncentruje się teraz na wprowadzeniu do porządku prawnego sędziów pokoju. Niedawno po raz kolejny rozmawiał o tym z prezydentem Andrzejem Dudą.

– Wyszedłem z tego spotkania zadowolony. Rozmowa była bardzo poważna, ze strony prezydenta padła konkretna deklaracja utworzenia zespołu ds. sędziów pokoju. Ma do niego trafić związany z naszym środowiskiem prof. Piotr Kruszyński – wyjawił.

Kukiza cieszy też zainteresowanie pomysłem ze strony innych środowisk politycznych. – PSL też chce się w to zaangażować. Rozmawiałem także z Włodzimierzem Czarzastym, który także wyraził wolę współpracy – uzupełnił.

Założyciel Kukiz’15 liczy na to, że rozwiązania uda się wprowadzić do końca obecnej kadencji sejmu. – Jeśli nie to uznam, że straciłem czas, pieniądze, nerwy i zdrowie – zakończył.

źródło:
Zobacz więcej