RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Zlikwidują nawet „Agrobiznes”? Rzecznik rządu o pomysłach PO

W poniedziałek politycy Platformy Obywatelskiej rozpoczęli zbiórkę podpisów pod projektem ustawy dot. likwidacji TVP Info. Z zapisów wynika, że „zabroniona” ma być wszelka publicystyka i informacje w telewizji publicznej. – Czy to oznacza, że już nawet „Agrobiznes” zostanie zakazany? – zastanawia się rzecznik rządu Piotr Müller. Na antenie TVP Info powiedział, że politycy opozycji powinni powiedzieć wprost, że to projekt Platformy Obywatelskiej, a nie – jak twierdzą – „projekt obywatelski”.

Szokujący pomysł Platformy. Chcą likwidować „Panoramę”, „Teleexpress” i „Wiadomości”?

Platforma Obywatelska zapowiedziała likwidację wszystkich programów informacyjnych Telewizji Polskiej. Po ostrej krytyce ze strony dziennikarzy...

zobacz więcej

Konwencja i nowe otwarcie programowe Platformy Obywatelskiej przez polityków ugrupowania zapowiadane były od wielu tygodni. W sobotę okazało się, że główne pomysły największej partii opozycji to likwidacja TVP info i likwidacja opłaty abonamentowej.

Platforma zbiera podpisy


W poniedziałek klub Koalicji Obywatelskiej na konferencji prasowej w Sejmie apelował o podpisywanie się pod „obywatelskim projektem ustawy”. Zapisano w nim m.in.: „zabronione jest tworzenie i rozpowszechnianie przez publiczną telewizję wyspecjalizowanych programów informacyjno-publicystycznych”.

– Zastanawiałem się, jak to zobaczyłem, czy to oznacza, że już nawet „Agrobiznes” zostanie zakazany? To też jest specjalistyczny program informacyjny; mam wrażenie, że z tego przepisu można by wyciągać również taki wniosek – komentował w TVP Info rzecznik rządu. Piotr Müller ocenił, że „PO na konwencji skupiła się wyłącznie na atakowaniu, mówieniu, co zakażą, z kim będą walczyć, a nie mówią, co zrobią dla obywateli”.

„Obywatelski” projekt PO


Pytany, dlaczego PO przedstawia projekt ustawy jako obywatelski, skoro powstał z inicjatywy polityków ugrupowania, Müller ocenił, że „nie bez kozery Platforma ma »Obywatelska« w nazwie”.

– Niech powiedzą wprost: Nie projekt obywatelski, ale projekt Platformy Obywatelskiej, wtedy to będzie po prostu bardziej uczciwe – podsumował.

Zobacz także --> Trzaskowski: Trzeba zlikwidować tych, którzy kłamią

źródło:
Zobacz więcej