RAPORT

Pogarda

Zima w Warszawie. Autobusy pchają cudzoziemcy i reporterzy TVN [WIDEO]

Reporter TVN pomagał pchać autobus w Warszawie (fot. Twitter/KrystianKrawiel)
Reporter TVN pomagał pchać autobus w Warszawie (fot. Twitter/KrystianKrawiel)

Najnowsze

Popularne

Warszawski Zarząd Transportu Miejskiego ostrzegał w poniedziałek, że z powodu intensywnych opadów śniegu miejskie autobusy poruszają się wolniej i nie trzymają się rozkładu. Zima w centrum stolicy zaskoczyła nie tylko stołecznych drogowców, ale także reportera telewizji TVN, który z napotkanym Białorusinem musieli pchać autobus korkujący ulicę Belwederską. Wszystko transmitowano na antenie TVN24, a nagranie już podbija internet.

„Warszawa w stanie awaryjnym”. A w najbliższych dniach zima jeszcze przyciśnie [WIDEO]

Choć w skali kraju nie są to największe opady, to śnieg od wczesnych godzin paraliżuje ruch w Warszawie. W rozmowie z portalem tvp.info synoptyk...

zobacz więcej

Trudne warunki na stołecznych ulicach panują od samego rana. Śnieg zaczął padać około godz. 6 – już wówczas ruch odbywał się powoli. Sytuacja się pogarszała wraz z coraz bardziej intensywnymi opadami. Pogoda wpływa także na opóźnienia transportu zbiorowego.

Problemy komunikacji, wypadek autobusu


Około południa na skrzyżowaniu ulic Marywilskiej i Kupieckiej na Żeraniu doszło do zderzenia się autobusu linii 126 i ciężarówki MAN. Kierowca ciężarówki – jak informowała policja – został zabrany do szpitala.

Mimo zimowej aury, gorąco było na ulicy Belwederskiej, gdzie na żywo o sytuacji w stolicy po godz. 16 opowiadał reporter TVN24. Obok relacjonującego dziennikarza utknął autobus, który zakorkował ulicę. Pojazd próbował pchać jeden z pasażerów, do którego przystąpił dziennikarz. Jak się okazało, napotkany mężczyzna był Białorusinem.

Zobacz także: Synoptyk wskazuje, kiedy śnieżna „bestia” odpuści

– Na Białorusi pchacie autobusy często? – próbował zagaić rozmowę reporter TVN, jednocześnie pchając z cudzoziemcem miejski autobus. Operacja zakończyła się sukcesem, a korkujący ulicę pojazd ruszył do przodu.

Nagranie reportera TVN podbija internet


Nagranie z miejsca stało się hitem mediów społecznościowych. Udostępnił je na Twitterze także poseł PiS Krzysztof Sobolewski. „Nic lepszego dziś nie zobaczycie” – napisał sekretarz generalny Stronnictwa Demokratycznego Jan Artymowski. Rafał Trzaskowski znalazł rozwiązanie! W poruszaniu się autobusów komunikacji miejskiej w Warszawie pomagają reporterzy TVN24” – komentują internauci, zwracając uwagę na kolejne tej zimy problemy z zarządzaniem w stolicy. Zobacz także: Mieszkańcy kolejnej dzielnicy Warszawy bez dostaw ciepła

„TVN zawsze na posterunku” – czytamy w kolejnym wpisie.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej