RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Internauci imię wybrali, a ambasador je nadał. Samiczka nosorożca fetowana we wrocławskim zoo

Samiczka nosorożca nazywa się Kiran (fot. ZOO Wrocław)
Samiczka nosorożca nazywa się Kiran (fot. ZOO Wrocław)

Mała samiczka nosorożca indyjskiego z wrocławskiego zoo otrzymała w końcu imię. Internauci zdecydowali w głosowaniu, że zwierzę będzie nazywać się Kiran, co w języku hindi oznacza „Promyk Słońca”. Imię uroczyście nadał w poniedziałek Ambasador Republiki Indii, który przyjechał z oficjalną wizytą do ogrodu zoologicznego.

Narodziny we wrocławskim zoo. Jedynaczka jeszcze nie ma imienia [GALERIA]

Prawdziwe baby boom we wrocławskim zoo. Ostatnio informowaliśmy o narodzinach małego gwanako – przedstawiciela jednego z najbardziej wytrzymałych...

zobacz więcej

Przez 12 dni można było głosować na imię dla nowo narodzonej samiczki. Spośród czterech propozycji, przesłanych przez Ambasadora Republiki Indii, internauci jednoznacznie wybrali „Promyk Słońca”, czyli Kiran.

W głosowaniu łącznie wzięło udział 5,3 tys. internautów. Aż 2,1 tys. głosów oddanych zostało na zwycięskie imię. Do wyboru były jeszcze imiona: Basanti, czyli „Wiosna”, Indu, czyli „Księżyc” i Didi, czyli „Siostra”.

Samiczka nosorożca przyszła na świat 6 stycznia o godzinie 17:17, jako córka 11-letniego Manasa i 7-letniej Maruški. Jest pierwszym przedstawicielem tego gatunku, urodzonym we wrocławskim zoo na przestrzeni 155 letniej historii.

Czytaj także: Internauci pomogą wybrać imię dla samiczki nosorożca z wrocławskiego zoo [WIDEO]

źródło:
Zobacz więcej