RAPORT:

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Mutacja koronawirusa w Polsce. Ministerstwo poinformowało o liczbie przypadków

W Polsce mamy obecnie potwierdzonych osiem przypadków brytyjskiej mutacji koronawirusa – poinformował rzecznik Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz.

Ministerstwo Zdrowia podało dane, tylu zakażeń dawno nie było

Koronawirus w Polsce. W poniedziałek Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 2431 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem. Z danych resortu wynika,...

zobacz więcej

KORONAWIRUS – RAPORT

21 stycznia br. Ministerstwo Zdrowia poinformowało o zdiagnozowaniu w Polsce pierwszego przypadku brytyjskiej mutacji koronawirusa.

Rzecznik resortu Wojciech Andrusiewicz przekazał, że do tej pory potwierdzono osiem przypadków zakażenia się tym szczepem w kraju.

– W porównaniu do innych państw, gdzie ten wirus rozpowszechnia się dość dynamicznie, ten pułap u nas nie jest wysoki – mówił rzecznik.

Według części naukowców brytyjska odmiana koronawirusa (B.1.1.7), którą zidentyfikowano w grudniu w Anglii, jest dwukrotnie bardziej zaraźliwa niż dominująca wersja wirusa.

Ostatniej doby potwierdzono 2431 przypadków koronawirusa, 45 osób zmarło. Wykonano 21 067 testów, w tym 7,6 tys. testów antygenowych. Od marca, gdy zanotowano pierwszy przypadek koronawirusa w Polsce, wykryto go u 1 552 686 osób, z których 39 132 zmarły.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej