SERWIS

Tokio 2020: wyniki, starty i medale

Paraliż komunikacyjny w Warszawie. Zima zaskoczyła Trzaskowskiego

Zawieje i zamiecie śnieżne spowodowały paraliż komunikacyjny w Warszawie. Drogi i chodniki są zasypane śniegiem, mimo że synoptycy alarmowali o drastycznych zmianach w pogodzie. – Mam informację od drogowców, którzy zajmują się kwestiami odśnieżania, że oni są gotowi, tylko trzeba uzyskać zgodę ratusza by odśnieżać – skomentował sytuację w mieście poseł PiS Paweł Lisicki.

Śnieżny armagedon, skrajnie niebezpieczne warunki. „Będzie tylko gorzej”

Nad Polskę dotarło arktyczne powietrze z północy. IMGW prognozuje, że mrozy utrzymają się w Polsce kilka tygodni, a w najbliższych godzinach...

zobacz więcej

W poniedziałek w stolicy trwa prawdziwy atak zimy. Sypie śnieg, jest -10 st., mróz potęguje silny wiatr. IMGW już kilka dni temu alarmował o tym, że w kraju nastąpi zmiana pogody.

Na stronach Instytutu ostrzeżenia wydano również dla województwa mazowieckiego i samej Warszawy. „Prognozuje się wystąpienie opadów śniegu, miejscami o natężeniu umiarkowanym, powodujących przyrost pokrywy śnieżnej o 10-14 cm. Strefa opadów będzie przemieszczać się z południa na północ regionu” – czytamy na stronach IMGW.

Instytut przewidywał też zawieje i zamiecie śnieżne spowodowane przez opady śniegu oraz wschodni wiatr o średniej prędkości do 35 km/h, w porywach do 60 km/h.

teraz odtwarzane
Warszawscy radni o śnieżycy i paraliżu w Warszawie

Potężny atak zimy. Arktyczny mróz, spadnie do 40 cm śniegu

Atak zimy w Polsce. W najbliższych dniach a nawet tygodniach kilkanaście stopni mrozu będzie normą. IMGW wydało właśnie ostrzeżenia dotyczące...

zobacz więcej

Tymczasem jak donoszą media, w Warszawie od rana trwa paraliż komunikacyjny. Miasto jest zakorkowane, drogi zasypane śniegiem. Podobnie chodniki i przystanki autobusowe oraz tramwajowe.

Zła sytuacja jest na trasie S8, bardzo zła – na Wisłostradzie i w centrum. Jak podają media, natężenie ruchu jest podobne do tego obserwowanego podczas świątecznych wyjazdów.

O problemach zasypanej Warszawy mówił na konferencji prasowej poseł Paweł Lisicki z PiS. – Dobrze by było, aby Rafał Trzaskowski poznał procedury. (…) Mam informację od drogowców, którzy zajmują się kwestiami odśnieżania miasta, że oni są gotowi, tylko trzeba uzyskać zgodę ratusza, by odśnieżać – powiedział.

– Jeżeli to jest prawdą, to wygląda na to, że hamulcowym całej akcji odśnieżania jest warszawski ratusz. Dobrze by było, żeby ratusz te procedury zmienił. Być może to kwestia złego zarządzania a być może oszczędności – wskazał.

Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski poinformował przed godz. 10, że „nowy tydzień wita nas trudnymi warunkami pogodowymi i drogowymi”. „Apeluję do kierowców o ostrożność! Na ulice Warszawy wysłaliśmy we wczesnych godzinach rannych posypywarki. Ze względu na trudną sytuację mobilizujemy dziś wszystkie siły i pojazdy – ponad 300 pługów i posypywarek” – przekazał wiceszef PO.

źródło:
Zobacz więcej