RAPORT

Wojna na Ukrainie

Michał Adamczyk i pytanie o sukcesy Borysa Budki. Zobacz reakcję radnej KO [WIDEO]

– Pan Borys Budka, będąc ministrem sprawiedliwości, nie doprowadził... – zaczęła swoją odpowiedź na pytanie o sukcesy przewodniczącego Platformy Obywatelskiej radna Warszawy, członkini Prezydium Klubu Radnych Koalicji Obywatelskiej Renata Niewitecka.

Trzaskowski zaprezentował „nowy” pomysł Platformy... z 2009 r. [WIDEO]

– Dzisiaj Rafał Trzaskowski obiecał polskim uczniom tablety i laptopy. A ja chcę zapytać, czy to są te same tablety i laptopy, które Donald Tusk...

zobacz więcej

– Uważam, że Borys Budka bardzo dobrze sprawuje swoją rolę w Platformie Obywatelskiej – stwierdziła warszawska radna.

– Przejawia się to tym, że struktury się powiększają . Przejawią się tym, że wystąpił na konwencji i powiedział o tym, że chcemy praworządnego państwa, nie partyjnego, że chcemy demokratycznego państwa. To jest sukces, to jest ogromny sukces – przekonywała Niewitecka.

– Sukcesem Borysa Budki i Rafała Trzaskowskiego jest to, że zmienimy tę Polskę na Polskę normalną. Nowoczesną, przyjazną, otwartą. Sukcesem pana Budki jest, że mówi o tym, że kobiety w Polsce będą miały wybór, a nie będą przymuszane do rodzenia zdeformowanych płodów. Sukcesem pana Budki będzie to, że w tym kraju będzie normalność i prezentuje on swoje poglądy i jego partia jest partią, która jest praworządna. Nie łamie prawa – stwierdziła, ku zdziwieniu gości programu.

– No to jest sukces – przerwał wypowiedź radnej europoseł PiS Dominik Tarczyński. – To jest sukces, to muszę przyznać, biorąc pod uwagę wiele praktyk z Platformy, o których słyszała cała Polska i dla których przegraliście, to faktycznie jest sukces. „Nie łamie prawa” – brawo, Borys Budka! – stwierdził wyraźnie rozbawiony polityk PiS.

Zobacz takżeBudka ogłasza koalicję opozycji. Nie spytał ewentualnych koalicjantów

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej