RAPORT

Propozycja podziału Ukrainy? Sikorski na cenzurowanym

Ataki na prof. Krystynę Pawłowicz. Kiedyś agresja, teraz fake newsy [WIDEO]

Najnowsze

Popularne

Politycy opozycji i ich sympatycy rozpowszechniają w niedzielę fałszywe informacje na temat prof. Krystyny Pawłowicz. To nie pierwszy atak na sędzię Trybunału Konstytucyjnego – w przeszłości niszczono m.in. jej biuro poselskie; była też atakowana przez agresywnych działaczy KOD-u.

Prof. Krystyna Pawłowicz: Ośrodek działa legalnie, korzystam z zabiegów jak inni pacjenci

– Jest tutaj hotel, ale tylko dla pacjentów, którzy przejeżdżają na zabiegi lecznicze. Ja mam skierowanie lekarskie, tak jak wszyscy inni pacjenci....

zobacz więcej

Lokalne „Echo Dnia”, a za nim media ogólnopolskie, podało informację o pożarze w hotelu Malinowy Zdrój w Solcu-Zdroju i o ewakuacji jego gości, w tym sędzi TK Krystyny Pawłowicz. Doniesienia te zostały zdementowane zarówno przez sędzię Pawłowicz, jak i dyrektora hotelu.

Nieprawdą okazała się również wiadomość, jakoby sędzia przebywała w SPA. W rzeczywistości Pawłowicz przebywa w ośrodku leczniczym, który działa w pełni legalnie. To nie pierwszy atak na prof. Pawłowicz. Oto kilka przykładów.

1. Atak działaczy KOD-u


W październiku 2019 r., gdy prof. Krystyna Pawłowicz czekała na taksówkę przez budynkiem Sejmu, została zaatakowana przez zgromadzonych nieopodal działaczy Komitetu Obrony Demokracji.

„Dawaj, Pawłowicz idzie” – słyszymy na nagraniu umieszczonym w sieci, na którym widać moment agresywnego ataku na posłankę. Dalej tłum krzyczał w jej stronę: „władza minie, wstyd zostanie”. prof. Pawłowicz przeszła na drugą stronę by uniknąć konfrontacji, była chroniona przez policję. W końcu posłanka odjechała taksówką.

Czytaj więcej: Pawłowicz zaatakowana przez KOD przed Sejmem. „Dawaj, idzie” [WIDEO]

2. Wybicie szyby w biurze poselskim


Pod koniec lutego 2019 r. ktoś wybił szybę w biurze poselskim Krystyny Pawłowicz w Sulejówku. Zdaniem Pawłowicz za atak odpowiedzialni byli zwolennicy „opozycji totalnej”, zachęcani do tego typu działań przez niechętne rządowi media. Jak dodawała wówczas była już posłanka PiS, wcześniej oblano okna i ścianę budynku czarną farbą.

Czytaj więcej: Atak na biuro poseł Pawłowicz. Ktoś wybił szybę

3. Atak przed domem


W październiku ub.r. prof. Krystyna Pawłowicz została zaatakowana pod domem. Dwóch mężczyzn – jak powiedziała w rozmowie z TVP Info – usiłowało uniemożliwić jej wejście do domu. Interweniowała policja. – Nie zastraszą mnie – oznajmiła wtedy sędzia Pawłowicz. 

Czytaj więcej: Sędzia Trybunału Konstytucyjnego zaatakowana przed domem. „Nie zastraszą mnie”

Pawłowicz: Lis nie wykonał wyroku prawidłowo

„Tomasz Lis NIE WYKONAŁ wyroku sądowego prawidłowo. (…) W tej sytuacji skorzystam z możliwości, jaką daje p. 2 wyroku, tj. sama opublikuję...

zobacz więcej

4. Zbezczeszczenie grobu rodziców


W lipcu 2017 r. Krystyna Pawłowicz informowała, że grób jej rodziców został zniszczony przez oblanie czerwoną farbą. „Atak na grób moich Rodziców odbieram jako kolejny przejaw walki politycznej totalnej opozycji i jej - karmionych głęboką nienawiścią – sympatyków do środowisk, które w 2015 r. demokratycznie wygrały wybory, tj. do PiS” – pisała wtedy prof. Pawłowicz.

Czytaj także: Zbezczeszczono grób rodziców poseł Krystyny Pawłowicz

5. Atak na posłów PiS


W grudniu 2016 r. przed budynkiem Sejmu zgromadzili się działacze KOD-u. Protestujący atakowali próbujących opuścić budynek posłów PiS.

Również wtedy prof. Pawłowicz została napadnięta przez działaczy KOD-u. „Obrońcy demokracji napadli mnie przed północą po wyjściu z Sejmu. (…) Z podjudzonego na mnie chwilę wcześniej przez Niesiołowskiego tłumu ewakuowała mnie Policjantka, która asystowała mi wśród wrzasków i obelg, i doprowadziła do Alej Ujazdowskich do radiowozów policyjnych. Radiowóz policyjny odwiózł mnie do domu” – pisała wówczas Pawłowicz.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej