RAPORT

Imigranci na granicy z Białorusią

Nieuczciwe zakupy. Setki zarzutów dla właścicielki sklepu

Właścicielka sklepu miała wystawiać fikcyjne faktury (fot. Shutterstock/Bacho)
Właścicielka sklepu miała wystawiać fikcyjne faktury (fot. Shutterstock/Bacho)

O blisko 500 zarzutach dla kobiety prowadzącej jeden ze sklepów w Rudzie Śląskiej informuje portal rmf24.pl. Sprawa dotyczy wystawiania fikcyjnych faktur, a poszkodowany jest tamtejszy ośrodek pomocy społecznej.

CBŚP rozbiło narkogang, w skład którego wchodzili pseudokibice Lecha Poznań

Funkcjonariusze CBŚP rozbili gang handlarzy narkotyków, w skład którego mieli wchodzić m.in. pseudokibice Lecha Poznań. Z ustaleń śledczych...

zobacz więcej

Faktury wystawiane przez kobietę zaniepokoiły pracowników MOPS-u. Po ich przeanalizowaniu okazało się, że w grę mogą wchodzić nieprawidłowości.

Policyjne śledztwo w tej sprawie trwało kilka miesięcy, w tym czasie przesłuchanych zostało ponad 500 osób. Funkcjonariusze ustalili, że kobieta miała wystawiać fikcyjne faktury podopiecznym MOPS-u, którzy robili u niej zakupy.

Płacił MOPS, kto zarabiał?


Ośrodek dofinansowuje określone towary i na fakturach widniały pozycje z tej listy, jednak – jak się okazuje – zamiast np. artykułów szkolnych, dana osoba kupowała coś dla siebie.

Płacił MOPS, a część wyłudzonych w ten sposób pieniędzy z każdej takiej transakcji miała trafiać do właścicielki sklepu. Teraz grozi jej kara do 8 lat więzienia.

Czytaj także: Zatrzymano członków gangu, który zarobił 30 mln zł na fikcyjnych fakturach

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej