RAPORT

Wojna na Ukrainie

„Koalicja 276”. Posłanka Lewicy: To jest marne

– To jest takie zaproszenie, które jest bardziej stawianiem pod ścianą – tak posłanka z Lewicy, Anna Maria Żukowska, oceniła propozycję liderów Platformy Obywatelskiej, którzy podczas konwencji transmitowanej na żywo, zaprosili kilka opozycyjnych ugrupowań do powołanej przez siebie koalicji. Zapomnieli jednak powiadomić o tym wcześniej ewentualnych koalicjantów.

Trzaskowski zaprezentował „nowy” pomysł Platformy... z 2009 r. [WIDEO]

– Dzisiaj Rafał Trzaskowski obiecał polskim uczniom tablety i laptopy. A ja chcę zapytać, czy to są te same tablety i laptopy, które Donald Tusk...

zobacz więcej

W sobotę Borys Budka i Rafał Trzaskowski zaproponowali stworzenie „Koalicji 276”, czyli platformy współpracy opozycji: KO, Polski 2050 Szymona Hołowni, Lewicy i PSL. Politycy postulowali utworzenie nowego Trybunału Konstytucyjnego, Krajowej Rady Sądownictwa oraz zlikwidowanie TVP Info.

Po konwencji okazało się, że pomysł nowej koalicji nie był konsultowany z innymi ugrupowaniami. W niedzielę w TVP Info posłanka Lewicy Anna Maria Żukowska odniosła się do tej sprawy.

Przyznała, że faktycznie żadnych konsultacji z jej ugrupowaniem Platforma nie przeprowadzała „i w tym jest problem”. – Chodzi o traktowanie swoich potencjalnych partnerów. Każda partia może organizować konferencje i konwencje, to normalne, ale dlaczego na takiej konferencji jest moja partia i moja partia o tym nie wie? – pytała posłanka.

Oznajmiła, że „to jest trochę dziwne postawienie sprawy i trudno traktować to jako zaproszenie”. – To jest takie zaproszenie, które jest bardziej stawianiem pod ścianą. To tak, jakby zmienić status w związku na Facebooku i dopiero wtedy mieliśmy się tego dowiedzieć, że ktoś inny nas zaprasza i podrywa. To marne, to nie jest dobry początek – podsumowała.

Żukowska: Były rozmowy z PO


Żukowska poinformowała też o „szerszym tle sprawy”. – Toczył się rozmowy o charakterze dyskrecjonalnym na prośby PO, żeby ustalić, gdzie są punkty styczne, a gdzie rozbieżności – ujawniła.

Platforma wykorzystała tę wiedzę nic nas nie informując, to zagrywka, która nie powoduje zwiększenia zaufania, tylko to zaufanie się cofa. To bardzo smutne, jeżeli chcemy wygrać z PiS, a to oczywiste, że chcemy i możemy rozmawiać o sposobach jak najskuteczniejszej walki – wskazała.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej