RAPORT

Prorosyjska era Tuska

Stoch na podium. Dobre skoki Polaków w Klingenthal [WIDEO]

Najnowsze

Popularne

On jest poza zasięgiem wszystkich. Halvor Egner Granerud wygrał kolejny Pucharu Świata. Tuż za nim uplasował się Kamil Stoch. Bardzo dobrze spisali się także czwarty Piotr Żyła i szósty Dawid Kubacki.

Konkurs w Willingen. Trzech Polaków w pierwszej dziesiątce

Trzech polskich skoczków narciarskich znalazło się w pierwszej dziesiątce konkursu indywidualnego w Willingen. Pierwszy był Norweg Halvor Egner...

zobacz więcej

Takiej sytuacji w zawodach Pucharu Świata nie było od dawna. Do konkursów w niemieckim Klingenthal zgłosiło się zaledwie 50 zawodników. W związku z tym w piątek nie trzeba było przeprowadzać kwalifikacji.

Aby rywalizacja miała jakąkolwiek stawkę zdecydowano się na przeprowadzenie prologu. W nim najlepiej z Polaków wypadli: trzeci Dawid Kubacki oraz siódmy Andrzej Stękała. Oprócz nich w sobotę na skoczni pojawili się też Kamil Stoch, Jakub Wolny, Piotr Żyła, Klemens Murańka oraz Tomasz Pilch.

Pierwszym z Biało-Czerwonych, który pojawił się na rozbiegu był Pilch. Dla 20-latka to pierwszy występ w Pucharze Świata od konkursów w Niżnym Tagile. Swojego występu w Niemczech nie będzie wspominał zbyt dobrze. Skoczył zaledwie 119 metrów i z notą poniżej 100 punktów znalazł się w w połowie piątej dziesiątki.

Lepiej zaprezentował się Wolny. Choć odległość 126,5 metra nie pozwoliła na to, aby liczyć się w walce o czołowe lokaty, to jednak dała mu awans do drugiej serii i kolejne punkty do klasyfikacji generalnej PŚ.

O pół metra dalej lądował Murańka. Rekordzista skoczni z Willingen, podobnie jak Wolny, zajął po pierwszej serii miejsce na początku trzeciej dziesiątki.

PŚ w skokach: Granerud powiększył przewagę nad Stochem

Po zawodach Pucharu Świata w skokach w niemieckim Willingen w czołówce listy płac Międzynarodowej Federacji Narciarskiej (FIS) bez zmian – prowadzi...

zobacz więcej

Rozczarowany po swojej próbie był Andrzej Stękała, który doleciał zaledwie do 123 metra. Wprawdzie dało mu przepustkę do finału, ale o odegraniu większej roli w konkursie nie mogło być mowy.

Nie zawiodła nasza najlepsza trójka. Najlepiej spisał się Stoch, który doleciał do 138,5 m i z notą 136,6 pkt i o 2,1 pkt przegrywał tylko z Halvorem Egnerem Granerudem.

Tuż za podium usadowili się czwarty Kubacki i piąty Żyła. Obaj tracą do prowadzącego Norwega niewiele ponad pięć punktów.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej