RAPORT

Pogarda

Co łączy wystąpienie Hołowni, Trzaskowskiego i... wójta Wilkowyj? [WIDEO]

„My wiemy, jak” (fot. Forum/FOtoNews/GRZEGORZ KRZYZEWSK; YouTube/Platforma Obywatelska; TVP)
„My wiemy, jak” (fot. Forum/FOtoNews/GRZEGORZ KRZYZEWSK; YouTube/Platforma Obywatelska; TVP)

Najnowsze

Popularne

„Wiemy, jak”, „wiemy, jak to zrobić, „musimy i wiemy, jak stworzyć tego rodzaju instrumenty” – mówili podczas dzisiejszej konferencji PO jej szefowie Rafał Trzaskowski i Borys Budka. Sformułowania te są uderzająco podobne to używanych przez bohatera serialowego „Rancza” wójta Wilkowyj.

„Budka oddał scenę Trzaskowskiemu. On nie jest w stanie tego unieść”

Borys Budka oddał scenę Rafałowi Trzaskowskiemu. To symboliczne. Oznacza, że nie jest przywódcą, nie jest w stanie tego unieść. Dziwny to ruch –...

zobacz więcej

Konferencja szefów Platformy Obywatelskiej o „nowym otwarciu” przyniosła falę komentarzy w sieci. Politycy – Lewicy, PSL i ruchu Szymona Hołowni – prześcigali się w pisaniu o tym, że ich partiom nic nie wiadomo o proponowanej przez Budkę nowej koalicji.

Do występu wiceszefa PO Rafała Trzaskowskiego odniósł się też sekretarz stanu w KPRM Adam Andruszkiewicz.

Polityk zamieścił nagranie, które pokazujące, że polityczna strategia Trzaskowskiego jest momentami podobna do tej stosowanej przez Pawła Kozioła, wójta gminy Wilkowyje z serialu „Ranczo”.

Telewizyjny bohater przekonywał bowiem, że obywatelom wystarczy przedstawić „czystą demagogię”. Andruszkiewicz podobne nagranie z Szymonem Hołownią zamieścił kilka tygodni temu.

– My zawsze będziemy dodawać, że wiemy jak coś zrobić, bo nam najwybitniejsi specjaliści poradzili – wyjaśniał Kozioł swoim współpracownikom. W płomiennych przemówieniach do narodu powtarzał potem: „wiemy jak to zrobić” i wymieniał ogólniki, takie jak: „służba zdrowia będzie służyć pacjentowi”, czy „skończy się marnowanie publicznego grosza”.

Andruszkiewicz napisał z ironią, że dziś do koalicji „Wiemy jak” Szymona Hołowni z wójtem Wilkowyj, „dołączyli panowie Trzaskowski i Budka”.

– Wiemy, jak zmienić Polskę – mówił na konferencji Budka. – Mu dokładnie wiemy, jak to zrobić, natychmiast, tu, teraz (…) Musimy i wiemy, jak stworzyć tego rodzaju instrumenty – powiedział z kolei Trzaskowski.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej