RAPORT

Rosja gotowa do inwazji na Ukrainę

Trzaskowski zaprezentował „nowy” pomysł Platformy... z 2009 r. [WIDEO]

– Wyposażymy uczniów w tablety i laptopy – zapowiedział w sobotę wiceprzewodniczący Platformy Obywatelskiej Rafał Trzaskowski. Politycy PO już wiele lat temu obiecywali uczniom komputery, po czym wycofywali się z tych obietnic.

Budka ogłasza koalicję opozycji. Politycy w szoku: „Wystąpił też jesiotr drugiej świeżości”

Borys Budka i Rafał Trzaskowski ogłosili, że powstanie koalicja opozycji, która będzie miała większość w Sejmie. Czy pozostałe partie wiedziały o...

zobacz więcej

W sobotę odbyła się wspólna konferencja szefa PO Borysa Budki oraz prezydenta Warszawy, wiceprzewodniczącego PO Rafała Trzaskowskiego pod hasłem „Czas na zmiany”.

Trzaskowski powiedział m.in. że w dziedzinie edukacji mamy do czynienia z „totalnym chaosem, atakiem na nauczycieli, upolitycznieniem szkół i przeładowaniem podstaw programowych”.

Zapowiedział, że po objęciu władzy PO utworzy platformy internetowe, które ułatwią pracę online i wyposaży uczniów w tablety i laptopy.

Niespełnione obietnice


Warto przypomnieć, że politycy Platformy Obywatelskiej już wiele lat temu obiecywali uczniom komputery, po czym wycofywali się z tych obietnic.

W orędziu wygłoszonym w 2008 r. ówczesny premier Donald Tusk mówił o „informatycznej rewolucji” w szkołach. Obiecał wówczas powołanie zespołu, który opracuje program „Dostęp do komputera dla każdego dziecka”. Projekt upadł jednak wraz z nadejściem kryzysu gospodarczego. Do planów zaopatrywania uczniów w laptopy rząd PO powrócił w kwietniu 2011 roku, ale program „Komputer dla ucznia” szybko został wstrzymany.

Borowiak: Konkretna pomoc rządu PiS


– Dzisiaj Rafał Trzaskowski obiecał polskim uczniom tablety i laptopy. A ja chcę zapytać, czy to są te same tablety i laptopy, które Donald Tusk obiecywał polskim uczniom, a których polscy uczniowie nie widzieli na oczy – komentowała na konferencji prasowej posłanka PiS Joanna Borowiak.

Przypomniała, że w sytuacji pandemii rząd przekazał miliard złotych na wsparcie nauki zdalnej i zakup sprzętu komputerowego dla uczniów.

Czytaj też: Koronawirus. 180 mln zł na laptopy dla uczniów i nauczycieli

teraz odtwarzane
Konferencja PO. Ile razy Trzaskowski i Budka mówili o PiS?

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej