RAPORT

Rosja gotowa do inwazji na Ukrainę

„Celem PO jest pchanie się do władzy, nie Polska”

– Dowiedzieliśmy się, że dla Platformy Obywatelskiej, nie Polska, nie zdrowie Polaków, nie gospodarka jest istotna, ale to pchanie się do władzy. To jest cel partii – powiedział poseł PiS Robert Gontarz podczas konferencji prasowej w siedzibie Prawa i Sprawiedliwości na temat propozycji programowych PO.

Budka ogłasza koalicję opozycji. Politycy w szoku: „Wystąpił też jesiotr drugiej świeżości”

Borys Budka i Rafał Trzaskowski ogłosili, że powstanie koalicja opozycji, która będzie miała większość w Sejmie. Czy pozostałe partie wiedziały o...

zobacz więcej

– PO już miało czas kiedy rządziło i doprowadziło to do tego, że 37 tys. Polaków od 2010 do 2015 r. więcej osób emigrowało za chlebem, bo nie mogli znaleźć pracy w kraju – podkreślił poseł PiS.

Ten trend został odwrócony dopiero za czasów rządów Prawa i Sprawiedliwości . – Od 2016 do 2019 r. liczba emigrantów spadła o 100 tys. osób. To są Polacy którzy wrócili, aby pracować w naszym kraju – powiedział.

– Pierwotną przyczyną emigracji było ogromne bezrobocie za czasów rządzenia PO, które było na poziomie 9,2 proc. w 2015 r. – mówił.

Bezrobocie mimo kryzysu ekonomicznego spadło od 2015 roku. – Rok 2020 był trudny szczególnie pod względem globalnego kryzysu ekonomicznego. Jednak mimo tego bezrobocie spadło od roku 2015 o ponad jedną trzecią – ocenił Gontarz.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej