RAPORT

Pogarda

„Budka oddał scenę Trzaskowskiemu. On nie jest w stanie tego unieść”

Najnowsze

Popularne

Borys Budka oddał scenę Rafałowi Trzaskowskiemu. To symboliczne. Oznacza, że nie jest przywódcą, nie jest w stanie tego unieść. Dziwny to ruch – skomentował w TVP Info prezentację Platformy Obywatelskiej dziennikarz „Sieci” Jacek Karnowski.

Trzaskowski: Trzeba zlikwidować tych, którzy kłamią

Zlikwidujemy TVP Info i abonament RTV. Zbieranie podpisów zaczniemy już od poniedziałku – oświadczył podczas konferencji Platformy Obywatelskiej...

zobacz więcej

W sobotę Borys Budka i Rafał Trzaskowski zaproponowali stworzenie „Koalicji 276”, czyli platformy współpracy opozycji: KO, Polski 2050 Szymona Hołowni, Lewicy i PSL. Politycy postulowali utworzenie nowego Trybunału Konstytucyjnego, Krajowej Rady Sądownictwa oraz zlikwidowanie TVP Info.

Nowe otwarcie Platformy komentował w TVP Info dziennikarz Jacek Karnowski. W jego ocenie „trudno to nazwać prezentacją programu”. – To było parę haseł powtarzających się w opowieści PO od wielu lat. Niechęć do PiS wybija się na pierwszy plan, nie ma jakiegoś świeżego pomysłu. Cóż jest świeżego w powtarzaniu zaklęć o likwidacji TVP Info? – pytał.

Karnowski: To żadna odpowiedź na dylematy


Oznajmił, że Platformie przeszkadzają media, które „nie są na usługach III RP i Platformy”. – Dziwne, że to bez wstydu powtarzają politycy PO. Być może to jest związane z tym, że ich wyborcy nie lubią pluralizmu medialnego – powiedział.

W ocenie Karnowskiego „ta zasadnicza oś konstrukcyjna, że nie ma lewicy i prawicy, to coś, co nie mówi nic. Każda partia polityczna w dowolnym momencie mogłaby to sformułować, to żadna odpowiedź na polskie dylematy, nie da się powiedzieć, że aborcja nie jest problemem, to zawsze będzie trudny problem, wobec którego trzeba się określić – mówił.

Mówił też, że fakt, iż Budka „oddał scenę, Trzaskowskiemu pokazuje, że nie jest przywódcą”. – Nie jest w stanie tego unieść, to dziwny ruch, lider nie może tak uciekać – podsumował.
teraz odtwarzane
Konferencja PO. Ile razy Trzaskowski i Budka mówili o PiS?

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej